На урядовому порталі – з’явилася нова опція – « Подання заяв до суду ».
Електронний суд дозволяє подавати учасникам судового процесу до суду документи в електронному вигляді, а також надсилати таким учасникам процесуальних документів в електронному вигляді, паралельно з документами у паперовому вигляді відповідно до процесуального законодавства.
До суду користувачі можуть надіслати в електронному вигляді будь-які документи і матеріали, передбачені процесуальним законодавством.
Права доступу до електронних документів, які надійшли на адресу суду надаються суддям, у провадженні яких перебувають відповідні судові справи.
Суд після виготовлення та підписання процесуального документа, надсилає електронні копії процесуального документа, скріплені електронним цифровим підписом судді електронною поштою на поштову скриньку учасника судового процесу, якщо такий учасник зареєстрований в системі.
Після отримання електронного підтвердження доставки електронного листа в поштову скриньку користувача відповідальний працівник суду роздруковує таке повідомлення та долучає його до матеріалів справи.
Спосіб електронної ідентифікації: Електронний цифровий підпис
Як отримати послугу?
Подати електронну заяву в особистому кабінеті.
Вартість послуг
Безкоштовно
Результат послуги
Подача судової заяви
Відповідальний орган
Державна судова адміністрація
Нормативна база про електронний суд
Тимчасовий регламент обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу
При цьому дана функція чомусь віднесена до розділу «Судова система» разом з функціями « Довідка про несудімість» і « Перевірка довідки про несудімість».
Примітно, що в розділі «Подання заяв до суду» зазначено, що таке подання є безкоштовною (хоча за це стягується судовий збір – за окремими винятками). Також зазначено, що відповідальним органом є ДСА, а нормативна база, яка регулює процедуру подачі заяв до суду це « Тимчасовий регламент обміну електронними документами между судом та учасниками судового процесу».
«Електронний суд дозволяє подавати учасникам судового процесу до суду документи в електронному вигляді, а також надсилати таким учасникам процесуальні документи в електронно, паралельно з документами у паперовій формі відповідно до процесуального законодавства.
До суду Користувачі могут надіслати в електронному вигляді будь-які документи і матеріали, передбачені процесуальним законодавством.
Права доступу до Електрон документів, Які надійшли на адресу суду Надаються суддю, у провадженні яких перебувають відповідні судові справи.
Суд після виготовлення та Підписання процесуального документу, надсилає електронні копії процесуального документа, скріплені Електронний цифровий підписом судді електронною поштою на поштову скриньку учасника судового процессу, за умови, що такий учасник зареєстрований в системі.
После Отримання електронного підтвердження доставки електронного листа в поштову скриньку користувача відповідальний працівник суду роздруковує таке ПОВІДОМЛЕННЯ та долучає его до матеріалів справи ».
Нагадаємо, що Вища рада правосуддя не так давно затвердила Положення , згідно з яким регулюється питання офіційного запуску в роботу модуля «Електронний кабінет».
Трішечки історії…
Іще 26 травня, набув чинності закон «про поетапне запуск Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи” (ЕСІТС).
Однак на практиці його можна назвати законом «Про заморожування створення електронного правосуддя в Україні».
Так, цим законом Верховна Рада додала обов’язок для учасників процесу при подачі електронних документів до суду докладати докази їх відправки опонентові.
Так, на самих учасників процесу тепер покладається обов’язок направляти копії процесуальних документів опонентові, якщо документи подаються до суду в електронній формі. Тобто, до подачі позову або іншого процесуального документа через «Електронний кабінет».
Такі зміни вносяться в ч. 6 та ч. 7 статті 43 Цивільного процесуального кодексу (ЦПК).
Так, встановлюється, що якщо учасник справи подає процесуальні документи в суд в електронній формі, то він зобов’язаний надати доказ надіслання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
17 серпня Вищий рада правосуддя затвердив Положення про ЕСІТС.
Нагадаємо, що однією з причин, по якій юридична співтовариство очікувало прийняття Вищою радою правосуддя Положення про Єдину судової інформаційно-телекомунікаційній системі (ЕСІТС), було те, що після цього офіційно «запускаються» окремі норми процесуальних кодексів про електронний правосудді.
Зокрема, для судів буде визначено порядок прийому документів, поданих через Електронний кабінет.
Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…
Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…
Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…
Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…
Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…
Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…