Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Фінзвітність для малих підприємств по-новому
Ініціативи законотворців Консультації

Фінзвітність для малих підприємств по-новому

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Мінфін вніс зміни до:

  • до наказу Мінфіну «Про затвердження П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва» від 25.02.2000 № 39, зокрема, стандарт матиме назву — Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 25 «Спрощена фінансова звітність».
  • наказу Мінфіну «Про затвердження спрощеного Плану рахунків бухгалтерського обліку» від 19.04.2001 № 186. Спрощений План рахунків можуть застосовувати юридичні особи, що визнані мікропідприємствами, малими підприємствами, непідприємницькі товариства, підприємств, які ведуть спрощений бухоблік доходів та витрат, а також представництва іноземних суб’єктів господарської діяльності.

Зміни до деяких нормативно-правових актів Мінфіну з бухгалтерського обліку:

  • до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженій наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 № 291. А саме, рахунки класу 9 «Витрати діяльності» ведуть всі підприємства, з відкриттям за власним рішенням рахунків класу 8 «Витрати за елементами». Раніше виняток стосувався суб’єктів малого підприємництва, а також інших організацій, діяльність яких не спрямована на ведення комерційної діяльності» виключено;
  • визначено, що «НП(С)БО 25 «Спрощена фінансова звітність» для складання Фінзвітності застосовуються мікропідприємствами, малими підприємствами, непідприємницькими товариствами, представництвами іноземних суб’єктів господарської діяльності та підприємствами, які ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат відповідно до податкового законодавства (крім підприємств, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності)

Крім того у Фінансову звітність малого підприємства додають окремі рядки для нематактивів. А форму № 1-м після рядка доповнено новими позиціям:

  • Нематеріальні активи — 1000
  • первісна вартість — 1001
  • накопичена амортизація — 1002

Наказ Мінфіну від 31.05.2019 № 226 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку» діє з 23.07.2019 року


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка