Консультації

Фіскальний чек допомога покупцю та гарантія сплати податків!

Сьогодні внаслідок махінацій недобросовісних платників бюджет зазнає значних втрат. У  сфері готівкових операцій найчастіше для мінімізації сплати податків суб’єкти господарювання здійснюють продаж необлікованого товару, не застосовують касові апарати та, відповідно, не видають чеки.

Податкова  контролює проведення готівкових операцій здійснюючи документальні та фактичні перевірки.

Перевірити несумлінних продавців можуть і самі громадяни. Для цього на сайті ДФС України запроваджено електронний сервіс «Пошук фіскального чека», який функціонує у відкритій частині Електронного кабінету за наступним посиланням cabinet.sfs.gov.ua/cashregs/check. За його допомогою покупці товарів (споживачі послуг) можуть перевірити достовірність отриманого фіскального чеку та встановити факт його наявності (відсутності) в базі даних ДФС.

Згідно з чинним законодавством чек – це фактично договір купівлі-продажу між покупцем і продавцем. І якщо людина купила неякісний товар, то й повертати його необхідно з фіскальним чеком. У разі ж підтвердження недостовірності отриманого фіскального чеку, при спілкуванні з несумлінним продавцем може виникнути серйозна проблема.

Наприклад, є чеки, на яких внизу написано «недійсний чек», «нефіскальний чек», «навчальний режим». Проте перевірити оригінальність документа можна і відразу після його отримання на руки біля каси. Чек має містити найменування придбаного товару, його кількість, вартість за одиницю, підсумок, дату і місце покупки, заводський та фіскальний номери касового апарату, який друкував чек, а також графічний символ – логотип виробника реєстратора розрахункових операцій. Якщо хоча б одна позиція з перелічених відсутня, то до документу слід придивитись уважніше.

Продавець зобов’язаний розтлумачити вам усі незрозумілі символи у чеку – не вагайтесь звертатися за допомогою.

Слід відзначити, що законодавством не передбачено великі штрафні санкції за незастосування РРО, таким чином, якщо покупець не вимагатимете дійсний розрахунковий документ, продавець його може не надати, а зекономити на відрахуваннях податків та соціальних зборів.

ДФС закликає громадян бути максимально пильними та вимогливими, купуючи товари в магазинах. Вимагаючи фіскальний чек встановленої форми, покупець має змогу впорядкувати свої витрати, захищаючи себе, при цьому стимулює продавця сплатити належні суми податків та працювати у правовому полі.

ДФС

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Логістика вантажних перевезень між областями України

Логістика вантажних перевезень між областями України, незалежно від того, це перевезення меблів чи ж будь-яких…

5 днів ago

Як оскаржити висновок моніторингу ДАСУ: основні кроки

  Право наоскарження висновку моніторингу відповідно до законодавства належить виключно замовнику. Він може брати участь…

1 тиждень ago

Як працює логістика у сфері оптових поставок бензину та дизелю

Логістика у сфері оптових поставок бензину та дизельного пального є важливою складовою енергетичної інфраструктури, особливо…

2 тижні ago

Чи застосовується підвищуючий коефіцієнт до доходів у негрошовій формі при розрахунку військового збору?

Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…

1 місяць ago

Як вибрати та купити ортопедичний матрац 160×200: практичний гід

Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…

1 місяць ago

Масова розсилка SMS для бізнесу

В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…

1 місяць ago