Консультації

ФОП 2 групи перевищив граничний обсяг доходу. Що далі?

Платники єдиного податку 2-ї групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ст. 291 ПКУ, а саме 1,5 млн. грн., в наступному податковому (звітному) кварталі за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку 3-ї групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування (п. 293.8 ст. 293 Податкового кодексу).

Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15%.

Заява щодо переходу на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку іншої групи, або відмови від застосування спрощеної системи оподаткування подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

У разі перевищення протягом календарного року граничного обсягу доходу платниками єдиного податку 2-ї групи (1,5 млн. грн.), які використали право на застосування ставки, встановленої для 3-ї групи, необхідно перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення (п.п. 298.2.3 ст. 298 ПКУ).

Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 ПКУ (зокрема, щодо граничного розміру доходу). До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених главою «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» ПКУ (п.п 298.1.4 ст. 298 ПКУ).

Отже, у разі перевищення платником єдиного податку 2-ї групи обсягу доходу понад 1,5 млн. грн., він повинен здійснити перехід на застосування іншої ставки податку (змінити групу єдиного податку на третю) або відмовитись від застосування спрощеної системи оподаткування.

У подальшому підприємець може повернутись на сплату єдиного податку 2-ї групи з початку календарного року, наступного за роком, в якому ним виконано вимоги, визначені п. 291.4 ст. 291 ПКУ щодо обраної групи єдиного податку, у тому числі і щодо обсягу доходу.

ДПС

Всі деталі про ФОПів ви можете знайти на нашому сайті за пошуком, простой введіть ФОП і тисніть пошук. Система видасть вам всй необхідні матеріали. 

Перехід на спрощену систему

Перехід на загальну систему

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

2 тижні ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

2 тижні ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

3 тижні ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

3 тижні ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

4 тижні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

4 тижні ago