У такому разі звільнення не буде. Роз’яснимо.
ПКУ передбачив “відпускну” пільгу для єдинників (п. 295.5 ст. 295). Застосовують її в двох випадках – у період відпустки або хвороби.
Скористатися нею можна в разі дотримання таких умов:
Згідно з п. 295.1 ст. 295 ПКУ такі ФОП сплачують єдиний податок авансом не пізніше ніж 20-го числа (включно) поточного місяця. Тобто така категорія підприємців звільняється від сплати місячного авансового внеску з єдиного податку. Це справедливо, оскільки самозайнятий підприємець дохід у період відпустки не отримує.
Про свій намір оформити щорічну відпустку вам потрібно повідомити податкову за місцем свого обліку. Для цього подати відповідну заяву довільної форми, де і зазначити період своєї відпустки.
Авансові внески для єдинника першої або другої групи нараховуються податковим органом на підставі його заяви відповідно до обраної ним ставки єдиного податку, заяви про період щорічної відпустки.
Хоча ПКУ й не визначає строку подання такої заяви, проте краще подавати її до початку відпустки. Оптимально, якщо це відбудеться не пізніше ніж місяць, що передує місяцеві оформлення відпустки. Це допоможе уникнути непорозумінь із нарахуванням авансових платежів з єдиного податку та порушення строків їх сплати.
Якщо ви вже сплатили авансовий внесок за місяць, у якому плануєте бути у відпустці (наприклад, у разі сплати єдиного податку авансом за квартал), така сума за заявою зараховується в рахунок майбутніх платежів із єдиного податку (п. 295.6 ст. 295 ПКУ). Але про це обов’язково зазначте в заяві.
Пам’ятайте: щоб повноправно скористатися пільгою, тривалість відпустки ФОП має становити повний календарний місяць. Тобто її не можна оформити, наприклад, з 10 липня до 10 серпня (включно), або тривалістю 10 чи 20 днів.
Отже, якщо тривалість відпустки менша, ніж однин календарний місяць, то підстав для звільнення від сплати єдиного податку в такому місяці немає.
Отож аби надалі не виникало непорозумінь, дохід у такому місяці в книзі обліку доходів краще не відображати (адже передбачається, що в цей період підприємець не здійснює своєї діяльності). Якщо ж на поточний рахунок ФОП у цей час надійдуть гроші, будьте пильними стосовно документального підтвердження того факту, що ці кошти отримано за товари (послуги), поставлені раніше, або ж це передоплата.
Детально про відпустку ФОП читайте тут
Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє, що відповідно до частини 3 статті 39 Закону…
ДПС у Львівській області розповідає, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами…
Хоча б раз на день кожна людина стикається з рекламою IT. Найбільше її в інтернеті,…
Сервіс покликаний допомогти інвесторам фондового ринку швидко та в зручний спосіб згенерувати документи, необхідні для…
В современном мире эффективность работы офиса напрямую зависит от условий, в которых работают сотрудники. Общий…
На четвертому році повномасштабної війни український бізнес продовжує працювати в умовах, які потребують максимальної стійкості,…