Ми отримуємо багато звернень ФОПів, щодо незрозумілості та ажіотажу з приводу змін в законодавстві та безкінечного нагадування, що «всі підприємці діяльність припинили…» та “массово закривають діяльність підприємці…”, що лунають в кожному випуску новин та повідомлені інтернет-видань.
Хочемо заспокоїти підприємців. Не потрібно піддаватись паніці, а просто подумати чого власне Вам потрібно і яким чином досягти мети, з найменшими втратами.
ФОП, 3 група, не веде діяльність, але і податків не сплачує. ЄСВ!
Випадок розповсюджений, а що робити? По-перше, навіть, якщо ви не маєте доходу, не ведете діяльність – ви повинні! сплатити ЄСВ в розмірі встановленому законодавством України – 704 грн в місяць на 2017 рік, та 22% від прожиткового мінімуму за 2016 рік. (тут суми будуть різні, в залежності від місяця, від 303,16 грн до 352,00 грн на місяць!)
Якщо ви невдоволені та обурені, хочете закритись – будь ласка, але ЄСВ СПЛАТІТЬ!!!!! Як колись казала реклама Податкової – «сплати податки і спи спокійно!»
Не буду обтяжувати статтю нормами законодавства, але це саме той випадок, коли потрібно і доречно. Так ось, згідно із ст.87 ПКУ , в якій детально перераховано як саме і за які кошти стягується заборгованість по податкам із платників. А нагадувати ФОП, що він «несе відповідальність всім своїм майном», напевно зайве? Звучить погрозливо, але, нажаль, так і тільки так. Да і переадресувати свій борг також не вийде, ст 87 п. 7 «Забороняється будь-яка уступка грошового зобов’язання або податкового боргу платника податків третім особам». Жартувати не радимо. Потрібно змиритись, набратись сміливості і заплатити. На останок, згідно з ч. 16 ст. 25 Закону про ЄСВ, строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
ФОП 2 група – діяльність не веду, податок не плачу! Єдиний податок!
Сплатити єдиний податок ви зобов’язані! Але! Якщо ваша заборгованість перевищує 30 календарних днів, то вас просто «змінять» з платників «єдиного податку»2 групи, і ви станете 3 групою і будете сплачувати податок з доходу в сумі 5%, якщо ви не ПДВ платник, і 3%, якщо платник ПДВ від доходу. А якщо у вас доходу не має, тоді і база нарахування відсутня, тому ви зможете не платити податок. АЛЕ! До моменту вашого “переведення” за несплату на 3 групу ви вже заборгували державі, тому для 1 та 2 груп єдинників встановлено штраф за несвоєчасну сплату авансових внесків ЄП, який дорівнює 50% ставки єдиного податку. Крім цього, підприємцю, який прострочив сплату ЄП, належить сплатити пеню. Вона нараховується з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати ЄП. Що стосується пені, то її розрахунок не такий простий як штрафу. І пам’ятаємо ЄСВ ніхто не відміняв – платити обов’язково!
Наведемо приклад розрахунку пені. Що стосується пені, її розраховуємо за такою формулою:
П = С * Кд * 1,2 * Ус / К, де
П — пеня;
С — сума заборгованості в гривнях;
Кд — кількість днів затримки сплати ЄП;
1,2 — коефіцієнт, що дозволяє розрахувати 120% річних;
Ус — більша з облікових ставок Нацбанку, діючих на день виникнення податкового боргу та на день його погашення;
К — кількість днів у календарному році.
Припустимо, що відповідна облікова ставка Нацбанку дорівнювала 15%, тоді розмір пені буде наступним: 1000 * 10 * 1,2 * 0,15 / 365 =4,93. Таким чином, підприємцю потрібно сплатити пеню за 10 днів прострочки на суму 4,93 грн.
ФОП 2 або 3 група – діяльності не маю – звітність не подаю!
Такого не буває. В незалежності від наявності діяльності ви повинні подавати звітність до територіальних органів ДФС за місцем реєстрації платника згідно графіку подання звітів.
А саме: для ФОП 2 групи – це квартальний звіт з ЕП (до 20 числа місяця наступного після кінця кварталу – це квітень, липень, жовтень, та січень) та звіт з ЄСВ за рік! До 10 лютого, року наступного за звітнім.
У разі несвоєчасного подання квартальної декларації встановлені санкції, розмір яких складає 170 грн. Якщо ж протягом року до вас вже застосовувалися подібні заходи, розмір штрафу буде становити 1020 грн. за кожне повторне порушення.
За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності з ЄСВ органом доходів і зборів здійснюється накладення штрафу в розмірі 10 н. м. д. г. (170 грн) за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою. Ті самі дії, вчинені платником ЄСВ, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 н. м. д. г. (1020 грн) за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Закону про ЄСВ.(ст.6 п.2).
Логістика вантажних перевезень між областями України, незалежно від того, це перевезення меблів чи ж будь-яких…
Право наоскарження висновку моніторингу відповідно до законодавства належить виключно замовнику. Він може брати участь…
Логістика у сфері оптових поставок бензину та дизельного пального є важливою складовою енергетичної інфраструктури, особливо…
Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…
Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…
В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…