Консультації

Форма 1-ДФ: запитання – відповіді щодо заповнення

Зміст Сховати

За якою ознакою доходу у формі N 1ДФ відображається сума перевищення нецільової допомоги над неоподатковуваним розміром?

До оподатковуваного доходу з метою оподаткування ПДФО не включається сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим пп. 169.4.1 ст. 169 ПКУ (у 2019 р. така неоподатковувана сума становить 2 690 грн.).

Перевищення допомоги над вказаним розміром (у 2019 р. – 2 690 грн.) підлягає оподаткуванню ПДФО за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.

Відомості про надані суми нецільової благодійної допомоги зазначаються податковим агентом у податковій звітності за формою N 1ДФ.

Отже, сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі та, що перевищує встановлений граничний розмір відображається у формі N 1ДФ під ознакою доходу “169”.

За якою ознакою доходу у звіті за формою N 1ДФ відобразити платежі за оренду автомобіля?

Суми орендних платежів, які виплачуються податковим агентом на користь фізичних осіб на підставі договорів оренди рухомого майна (транспортний засіб, обладнання, устаткування та інше майно) відображаються ним у формі N 1ДФ під ознакою доходу “127”.

ТОВ орендує приміщення у фізичної особи. За якою ознакою доходу відобразити суму оренди у формі N 1ДФ?

У разі оренди приміщення у фізичної особи суб’єктом господарювання (підприємством або ФОП), то податковим агентом, в такому випадку, є орендар.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи відповідну ставку (пп. 168.1.1 ст. 168 ПКУ). Сума доходів у вигляді орендної плати оподатковується ПДФО за ставкою 18 %. Крім того, з такого доходу необхідно утримати військовий збір (1,5 %).

Сплата ПДФО та військового збору до бюджету здійснюється під час виплати такого оподатковуваного доходу (пп. 168.1.2 ст. 168 ПКУ).

Cума виплаченої орендної плати фізичній особі відображається підприємством (ТОВ) – орендарем у формі N 1ДФ під ознакою доходу “106”.

Працівникам надається разова матеріальна допомога (на лікування, при народженні дитини). За якою ознакою відображати її в формі N 1ДФ і чи вона оподатковується?

Не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує у 2019 р. 2690,00 грн. (пп. 170.7.3 ст. 170 ПКУ).

У формі N 1ДФ сума такої матеріальної допомоги, у тому числі тієї, що перевищує встановлений граничний розмір відображається під ознакою доходу “169”.

За якою ознакою доходу у формі N 1ДФ відображається страховий платіж, сплачений підприємством – юридичною особою – роботодавцем страховій компанії за договором добровільного медичного страхування працівника?

Сума страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), у тому числі, за договорами добровільного медичного страхування на підставі пп. 164.2.16 ст. 164 ПКУ включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Тобто така сума, сплачена роботодавцем страховій кампанії на користь працівника, оподатковується ПДФО (18 %) і військовим збором (1,5 %) як додаткове благо.

При цьому не варто забувати про натуральний коефіцієнт (у 2019 р. – 1,219512). Він застосовується для визначення бази оподаткування у разі надання платнику податку доходів у негрошовій формі. Тобто під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, помножена на коефіцієнт (п. 164.5 ст. 164 ПКУ).

В зазначеному випадку, дохід отриманий працівником у вигляді добровільного медичного страхування, відображається у формі N 1ДФ за ознакою доходу “124”. Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування ПДФО, суми податкової соціальної пільги за її наявності та військового збору.

Чи відображати в формі N 1ДФ вартість виданого спецодягу працівнику, згідно атестації робочого місця (не понаднормово)?

До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема вартість спеціального (форменого) одягу та взуття, що надається роботодавцем у тимчасове користування платнику податку, який перебуває з ним у трудових відносинах. Порядок забезпечення, перелік та граничні строки використання спеціального (у тому числі форменого) одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту встановлюються КМУ та/або галузевими нормами безоплатної видачі працівникам спеціального (форменого) одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту (пп. 165.1.9 ст. 165 ПКУ).

Водночас вартість спеціального (форменого) одягу та взуття, що надається роботодавцем у тимчасове користування платнику податку, який перебуває з ним у трудових відносинах, відображається у формі N 1ДФ під ознакою доходу “136”.

Працівникам на підприємстві за колективним договором виплачується разова матеріальна допомога на поховання родичів. За якою ознакою відображати її в формі N 1ДФ?

До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включаються кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на поховання платнику податку роботодавцем такого померлого платника податку за його останнім місцем роботи (у тому числі перед виходом на пенсію) у розмірі, що не перевищує подвійний розмір суми, визначеної в абзаці першому пп. 169.4.1 ст. 169 ПКУ (у 2019 р. – 5380 грн.) (пп. “б” пп. 165.1.22 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

Сума перевищення за її наявності остаточно оподатковується під час її нарахування (виплати, надання).

У формі N 1ДФ, кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на поховання платнику податку роботодавцем такого померлого платника податку за його останнім місцем роботи, незалежно від розміру такого доходу, відображаються під ознакою доходу “146”.

ДФС

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

1 тиждень ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

2 тижні ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

2 тижні ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

2 тижні ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

3 тижні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

3 тижні ago