Головна » На правах реклами » «Фрідом Фінанс Україна»: чому українці вибирають облігації замість депозитів
На правах реклами

«Фрідом Фінанс Україна»: чому українці вибирають облігації замість депозитів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Обидва інвестиційні інструменти дуже схожі, однак мають свої сильні та слабкі сторони

ОВДП — облігації внутрішньої державної позики, які випускає Міністерство фінансів. Для придбання цінних паперів необхідно звернутися до інвестиційної компанії, що має ліцензію на брокерську, дилерську й депозитарну діяльність. Наприклад, у «Фрідом Фінанс Україна». На сайті https://www.ffin.ua/ можна переглянути послуги, що пропонує компанія.

Депозит — уже багато років один з найбільш популярних способів збереження коштів серед українців. Власники вкладів отримують дохід з виплати відсотків від розміру депозитного рахунку. У 2019 році банківські вклади почали втрачати першість, поступаючись за попитом держоблігаціям. 

Який з двох фінансових інструментів кращий для отримання пасивного прибутку — порівняймо за прибутковістю і надійністю. 

Відсоткова ставка

На прикладі інвестиційної компанії Freedom Finance Україна бачимо, що інвестуючи в ОВДП, можна розраховувати на 15% річних у гривні та на 5% річних — у доларах США. Ставка зафіксована і залишається стабільною протягом 3-5 років.

Середні ставки за банківськими депозитами становлять 13-14% річних у національній валюті й 2-4% у валюті США. Умови діють протягом лише одного року, після чого відсоток переглядається відповідно до економічних показників. 

Оподаткування

Інвестори, що відкрили депозитний рахунок, зобов’язані здійснювати щомісячні відрахування в податкову службу. Податок із доходу за депозитом становить 19,5% від заробленої суми, де 18% — податок на доходи фізичних осіб, а 1,5% — військовий збір.

ОВДП мають помітну перевагу перед депозитами: прибуток від держоблігацій не обкладається ПДФО. Утримується лише 1,5% військового збору.

Гарантування вкладів

У депозитному договорі вказуються ризики для вкладника і чи покриває ці ризики фінансова установа або держава. Наприклад, якщо банк визнано неплатоспроможним, але він є учасниками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, постраждалим повертають повну суму депозиту, але не більше 200 000 грн.

У випадку з держоблігаціями Міністерство Фінансів України є емітентом ОВДП, тому гарантує 100% повернення коштів без додаткових умов.

Доступність

Якщо вибір банку не викликає жодних проблем, то пошук інвестиційної компанії значно складніший через невелику розповсюдженість пропозицій. Варто звертатися у компанію (наприклад, у «Фрідом Фінанс Україна»), що має державну ліцензію і пропонує вигідні й доступні умови. 

 


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка