З метою протидії поширенню коронавірусної інфекції та вжиття заходів щодо упередження розповсюдження COVID-19 Фонд соціального страхування України наполегливо рекомендує страхувальникам (роботодавцям) на час карантину надавати перевагу дистанційній формі подачі документів до Фонду.
Охоплення електронним документообігом по заявах-розрахунках, на підставі яких ФССУ здійснює фінансування матеріального забезпечення, на сьогодні сягає вже понад 80%.
Для подання до Фонду соціального страхування електронних документів, зокрема, заяв-розрахунків на виплату допомог працівникам, страхувальники (роботодавці) мають укласти із відділенням робочого органу виконавчої дирекції ФССУ відповідний договір. Клієнтське спеціалізоване програмне забезпечення для створення та подання електронних документів роботодавець обирає самостійно.
Дія договору поширюється на заяву-розрахунок та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам за формами згідно із Порядком фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженим постановою правління Фонду від 19.07.2018 № 12.
Подання електронних документів надає страхувальнику право не подавати їх на паперових носіях. У разі подання документа в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису, роздрукована заява-розрахунок разом із наданими застрахованими особами документами, на підставі яких призначались окремі виплати та матеріальне забезпечення, зберігається у страхувальника.
Нагадаємо, фінансування матеріального забезпечення, у тому числі допомоги по тимчасовій втраті працездатності (оплата за лікарняними, зокрема, і по ізоляції від COVID-19), допомоги по вагітності та пологах, здійснюється Фондом на підставі прийнятої від роботодавця заяви-розрахунку.
Наразі, наприклад, в Електронному кабінеті платника така можливість не реалізована.
Телефоном працівники ФСС надають такі пояснення стосовно укладання договору: його потрібно подати особисто до ФСС в двох примірниках а потім, якщо ви маєте оплачені послуги провайдерів електронних сервісів із обміну документів із Держ. органами, наприклад Медок, Соната, інші, ви можете користуватись даним сервісом.
Чому Державні органи, які так наполегливо просять укладати договори не можуть “сконтачитись” із головним сервісом платників – Електронним кабінетом платника податку та кінець-кінцем реалізувати дану функцію – питання нагальне вже 2 роки поспіль! Напевно пану Любченко потрібно увагу приділяти не тільки інтерв’ю у поважних виданнях, а й основній роботі ДПС – наданням сервісного обслуговування платників!