Аналізуючи законодавчі зміни, прийняті в переддень новорічних свят можна чітко визначити основні пріоритети, проблеми і винуватців важкого економічного становища нашої держави, визначені нинішньою владою, повідомляє Корупція Інфо
У всьому світі середній і малий бізнес є рушійною силою економіки, в Україні ж, як виявилося, вони – ті шахраї, які не дають нормально розвиватися економіці.
Виходить саме Ппшники, згідно з визначеннями «деяких» – торгаші, бариги, спекулянти, шинкарі тощо – саме вони – основна проблема стрімкого економічного зростання нашої держави.
Одним з принципів юридичної відповідальності є справедливість. Принцип справедливості полягає в тому, щоб покарання було порівняно з вчиненим. Таким чином, йдучи від зворотного, з урахуванням норм Кзпп маємо:
– фактичний допуск працівника до роботи без оформлення, виплата зарплати без обліку ЄСВ, оформлення на неповний робочий час при фактичній роботі повний робочий час – штраф 96 000,00 грн. ($3 500,00) за кожного працівника;
– недотримання хв. зп – штраф 32 000,00 грн. ($1 200,00) за кожного працівника;
– недопуск до проведення перевірки з питань трудового законодавства – 9 600,00 грн. за кожне порушення;
– недопуск до проведення перевірки з питань виявлення порушень щодо допуску працівника без оформлення, виплати зарплати без обліку ЄСВ – штраф 320 000, 00 грн. ($11 800,00) МАЙЖЕ ДВАНАДЦЯТЬ ТИСЯЧ ДОЛАРІВ США!!!
*наприклад самозайнята особа, що торгує на базарі і має одного неоформленого працівника, у разі недопуску до перевірки заплатить 12 000,00 $ штрафу, і, розуміючи «суспільну небезпеку» такого діяння ніхто не буде дивитися на фінансовий стан цього суб’єкта.
Тепер для порівняння:
За самовільне користування надрами ви заплатите штраф у розмірі від 170 до 510 грн.;
За самовільне захоплення водних об’єктів ви заплатите штраф 51 до 119 грн.;
За самовільне зайняття земельної ділянки ви заплатите штраф від 170 до 850 грн.;
За порушення середовища існування, наприклад, червонокнижного глухаря, яке призвело до його смерті ви заплатите штраф від 340 до 510 грн.
Нижня планка санкцій багатьох кримінальних злочинів так само говорить про багато що:
Наприклад, за крадіжку ви може відбутися штрафом до 850 грн.
За грабіж, також можна обмежиться від 850 до 1700 грн.
Шахрайство – до 850 грн.
Наближається до наших «страшним злочинцям, які можуть не допустити до перевірки інспекції з праці тільки кримінальна відповідальність за заняття гральним бізнесом – від 170 000,00 грн. до 680 000, 00 грн. (ми всі прям бачимо, як гральний бізнес фактично ліквідований, а його прибутковість звичайно-ж не порівнянна (в рази менше) прибутковості цих «страшних злочинців» – приватних підприємців, бариг і торгашів ;)))
Сподіваюся, тепер ми всі зрозуміли хто винуватець усіх бід і найбільш соціально небезпечна особистість – це приватний підприємець, інакше держава не вводило б такі санкції за такого типу правопорушення.
Ні в якому разі не виправдовую вищевказані порушення, які найчастіше мають місце при веденні малого бізнесу, питання в сумірності покарання проступку, а так, з таким же успіхом можна садити на 15 років з конфіскацією, ефект буде? Звичайно буде, тільки питання-який?
А всім «фахівцям з побудови «собачих будок», чиновників умничающих на тему не можеш заплатити 700 грн. не займайся бізнесом, хочу звернути увагу на два моменти:
– так, для 80% приватних підприємців це не бізнес, їх доходи порівнянні з заробітною платою найманих працівників, і так вони ризикують оскільки сама суть підприємницької діяльності полягає в ризик з метою отримання прибутку, вони не мають гарантій тих, які мають наймані працівники (наприклад ті ж чиновники), їх дохід залежить від мільйона чинників (кон’юнктура ринку, курсові стрибки, купівельна спроможність, сезонність тощо). І займаються багато змушене, не хизуючись гучним словом – бізнес.
– озирніться навколо, і уточніть, як оформлені ваші няні, водії, охоронці?? Або уточніть у підрядників, які є регулярними переможцями тендерів (починаючи від підрядників, які займаються зносом Мафів до тих хто ходить в ватяних костюмах ведмедів за незрозумілі кошти) скільки у них в штаті найманих працівників і як виплачується зп, боюся вас розчаровувати але крім керівників вищезазначених організацій у штаті, в 90% випадків, нікого не буде.
На жаль, основним девізом нашої влади є старе, як світ: «Друзям усе, іншим – закон».