Головна » Для завантаження » Охорона праці » Інструкція з охорони праці під час виконання робіт в осінньо-зимовий період
Охорона праці

Інструкція з охорони праці під час виконання робіт в осінньо-зимовий період

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

ІНСТРУКЦІЯ № 

з охорони праці під час виконання робіт в осінньо-зимовий період

  1. 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Інструкція з охорони праці під час виконання робіт в осінньо-зимовий період (далі — Інструкція) розроблена на підставі законодавства України про охорону праці, і є нормативним актом в межах підприємства. Особи, які порушили вимоги даної Інструкції, несуть персональну відповідальність в установленому законом порядку: дисциплінарну, адміністративну, матеріальну або кримінальну, в залежності від наслідків, спричинених порушенням.

1.2. Відповідно до державних, міжгалузевих і галузевих нормативних актів про охорону праці працівник зобов’язаний: — піклуватися про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей у процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території будівельного майданчика; — знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту; — проходити у встановленому порядку попередні та періодичні медичні огляди.

1.3. Під час роботи в осінньо-зимовий період на працівниківможуть впливати негативні погодні умови: дощ, сніг, хуртовина, понижена температура, посилений вітер та ін.

1.4. Необхідно враховувати, що за мінусових температур погіршуються умови руху, управління та проведення технічного обслуговування машин та механізмів, а також з’являється небезпека замерзання систем охолодження двигунів внутрішнього згоряння і виникнення неполадок в результаті перевантажень.

1.5. Для зменшення впливу несприятливих умов на працюючих та техніку необхідно виконати ряд організаційних та технічних заходів з підготовки об’єктів, майстерень, транспортних засобів та механізмів до роботи в осінньо-зимовий період:

— затвердити наказом терміни виконання та відповідальних осіб;

— провести додаткові інструктажі з працюючими та навчання з питань охорони праці.

— утеплити кабіни самохідних машин та встановити прилади підігріву;

— створити запас зимових сортів горючого, змащувальних матеріалів, антифризу, гумотехнічних виробів та інших експлуатаційних матеріалів;

— провести технічне обслуговування машин у відповідності з вимогами заводу-вироблювача;

— утеплити приміщення;

— здійснити перевірку, очищення і регулювання карбюраторів та насосів високого тиску;

— забезпечити території та приміщення, де знаходяться машини, засобами пожежогасіння: вогнегасниками, ящиками з піском, лопатами, баграми, баками з водою.

1.6. Для підготовки будівельних майданчиків до роботи в осінньо зимовий період необхідно:

— зробити навіси над вантажопідіймальними механізмами;

— забезпечити робітників зимовим спецодягом та взуттям;

— засклити вікна в будівлях та зашити отвори, щоб запобігти протягам;

— відремонтувати санітарно-побутові приміщення;

— забезпечити санітарно-побутові приміщення обігріваючими приладами та огородженнями для них;

— відремонтувати сходи та поручні в санітарно-побутових приміщеннях;

— перевірити відповідність плавких вставок запобіжників;

— перевірити стан електроживлення санітарно-побутових приміщень;

— підняти електрокабелі на безпечну висоту;

— біля електрощитів встановити трапи та діелектричні килимки.

  1. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ

2.1. Необхідно оглянути машини і механізми, особливу увагу слід звернути на роботу гальмівної системи. У випадку замерзання деталі необхідно підігріти, а лід і бруд видалити. Трапи, сходи і площадки очистити від снігу та льоду.

2.2. У разі випадання снігу необхідно очищати підходи до робочих місць, механізмів та санітарно-побутових приміщень, за необхідності посипати доріжки піском.

  1. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ РОБОТИ

3.1. В зоні стоянки машин та механізмів проводити будь-які роботи з технічного обслуговування, а також зберігання палива, змащувальних та інших матеріалів забороняється.

3.2. За несприятливих умов погоди машини в далекі рейси направляти забороняється. У випадку необхідності число машин, що направляються, повинно бути не менше двох, машиністи і водії повинні пройти інструктаж про заходи безпеки на шляху руху.

3.3. Під час роботи на будівельних майданчиках необхідно бути обережним під час переходу до робочого місця, щоб не впасти на слизькій доріжці.

3.4. Забороняється в дощ чи сніг працювати з електроінструментом без навісу.

3.5. Забороняється виконувати зовнішні будівельні роботи:

— на самопідіймальних колисках під час грози, туману;

— у разі сили вітру 6 балів (швидкість вітру від 10 до 20 м/с).

3.6. Забороняється монтаж риштувань:

— при температурі —30°С та швидкості вітру 0^-2 м/с;

— при температурі —20°С і швидкості вітру 10^-15 м/с;

— під час грози, зливи і вітру силою 6 балів.

3.7. В зимовий час риштування, драбини, робочі місця і підходи до них необхідно очищати від снігу, льоду та посипати піском.

  1. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ

4.1. Після закінчення роботи необхідно привести в порядок інструменти, механізми та машини. Звільнити їх від снігу, льоду та бруду.

4.2. Інструмент здати на склад, який провітрюється.

4.3. Механізми накрити плівкою, що не промокає.

4.4. Машини поставити на площадку, призначену для стоянки.

  1. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

5.1. Аварійні ситуації можуть бути виробничого характеру, та виникати під дією несприятливих погодних умов (дощ, вітер, ураган тощо).

5.2. В процесі виконання робіт в осінньо-зимовий період до виробничих аварій та нещасних випадків призводять такі причини:

— складування матеріалів і виробів з порушенням вимог технічних умов і стандартів на складування для даного виду матеріалу, виробу;

— недотримання технологічних проїздів і проходів;

— невикористання засобів індивідуального захисту (спецодягу, спецвзуття, рукавиць, захисної каски та ін.);

— робота з несправним інструментом, пристосуваннями чи механізмами;

— паління, робота з відкритим вогнем або використання інструменту, що може викликати іскру, під час розвантаження або складування вантажів з горючими матеріалами;

— падіння матеріалів з висоти;

— використання нестандартних засобів підмощування;

— використання несправних інструментів, механізмів та пристосувань.

5.3. У разі виникнення аварійної ситуації необхідно негайно припинити роботу, вжити заходів до евакуації людей з небезпечної зони та рятування матеріальних цінностей. В разі необхідності відключити технологічне обладнання від електромережі.

5.4. У випадках пожежі необхідно:

— терміново викликати пожежно-рятувальну службу за телефоном «01»;

— повідомити керівника робіт та розпочати гасіння первинними засобами пожежогасіння. Електрообладнання гасити тільки вуглекислотними та порошковими вогнегасниками тільки після відключення його від електромережі;

— організувати зустріч пожежних машин та інформувати пожежників про місце розміщення гідрантів, колодязів та інших засобів пожежогасіння.

5.5. У разі нещасних випадків (забиття, падіння, електротравми),а також у випадках раптоюго захворювання подати потерпілому першу(долікарську) допомогу, повідомити керівника робіт про те, що трапилося, викликати швидку допомогу за телефоном «03».

5.6. Послідовність подання першої допомоги:

— усунути дію на організм шкідливих факторів, які загрожують здоров’ю і життю потерпілого (звільнити від дії електричного струму, винести із зараженої території, загасити одяг, що горить тощо);

— визначити характер і важкість травми, найбільшу загрозу для життя потерпілого і послідовність заходів щодо його рятування;

— вжити потрібних заходів щодо рятування потерпілого в порядку терміновості (відновити прохідність дихальних шляхів, провести штучне дихання, зовнішній масаж серця, зупинити кровотечу, зафіксувати місце перелому, накласти пов’язку та ін.);

— підтримувати основні життєві функції потерпілого до прибуття медичного працівника або вжити заходів щодо транспортування потерпілого в найближчий медичний заклад.

5.7. Допомога потерпілому, подана не медичним працівником, не повинна заміняти допомогу з боку медичного персоналу і повинна подаватися лише до прибуття лікаря.

5.8. Конкретні дії щодо подання медичної допомоги потерпілому під час різних уражень описані в Інструкції з подання першої (долікарської) допомоги, яка вивчається під час проходження первинного і подальших інструктажів з питань охорони праці.

________________________ ________________ _____________________

(посада керівника підрозділу (особистий підпис) (прізвище, ініціали)

/організації/ – розробника

 

УЗГОДЖЕНО:

Керівник (спеціаліст)

служби охорони

праці підприємства ______________ _______________

(особистий підпис) (прізвище, ініціали)

Директор ______________ _______________

(особистий підпис) (прізвище, ініціали)

 

 


Поділіться з друзями - підтримайте проект