Ініціативи законотворців

Кабмін планує посилити боротьбу з недобросовісними платниками податків та відмиванням коштів

3 березня Кабінет Міністрів України схвалив План заходів щодо недопущення ухилення від сплати податків і зборів суб’єктами господарювання та запобігання відмиванню коштів в офшорних зонах (далі – План заходів).

            План заходів є комплексним. Він передбачає тісну взаємодію державних органів, які здійснюють повноваження у фінансовій та правоохоронній сферах.

  План заходів складається з десяти пунктів. По кожній із них розписані необхідні заходи і вказані державні органи, на які буде покладено відповідальність за виконання тих, мул інших пунктів плану. Умовно, пункти плану можна розділити на ті, які покликані вирішувати глобальні, стратегічні завдання, і пункти, які охоплюють поточні, або тактичні завдання.

            Перш за все, Кабінет Міністрів вважає за необхідне уточнити перелік існуючих в світі офшорних зон. Таке уточнення буде проводитися відповідно до правових норм Євросоюзу і даними Глобального Форуму з прозорості та обміну інформацією в податкових цілях.

            Крім того, уряд планує посилити контроль за справжністю рахунків – фактур (так званих інвойсів). Такі заходи будуть проводитися в рамках боротьби з незаконним виведенням фінансових коштів в офшорні зони, а також при поставках товарів за кордон. Кабмін розраховує інтенсифікувати міжнародне співробітництво в вищевказаному напрямку шляхом впровадження системи автоматизованого обміну даними з податковими органами іноземних держав.

 На тактичному рівні, основні обов’язки по реалізації заходів, затверджених планом, передбачається покласти на Державну Податкову Службу. Кабінет Міністрів України, в пунктах плану конкретизує напрямки діяльності органів ДПС, робота за якими, зможе допомогти в реалізації плану.

            У разі затвердження Плану заходів, ДПС повинна буде пильна увага звернути, насамперед, формування податкового кредиту, і, відповідно, при здійсненні контролю, враховувати категорію ризикованості господарюючого суб’єкта.

            Також, податкові органи будуть зобов’язані проводити перевірки підприємств, які декларують від’ємне значення з ПДВ, який сформований за рахунок сум ризикованого податкового кредиту.

            У трьох останніх пунктах Плану заходів, на органи ДПС покладається обов’язок, при тісній співпраці з іншими державними органами, такими, як пенсійний Фонд України, територіальними органами Держпраці, здійснення контролю операцій з виплат громадянам зарплат, пенсій, а також інших соціальних платежів. 

 

КМУ

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

1 тиждень ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

1 тиждень ago

Безопасность интернет-платежей — виды мошенничества и способы защиты

Сегодня не выходя из дома можно осуществить практически любой базовый финансовый процесс (оплатить покупки, билеты,…

1 тиждень ago

Податковий агент при виплаті доходу фізособі не утримав ПДФО: хто відповідальний?

ДПС у Луганській області розповідає, що відповідно до підпункту 168.1.1 пункту 168.1 статі 168 ПКУ податковий…

2 тижні ago

Як платників податків м. Києва розподілено між Центральною, Лівобережною та Правобережною ДПІ?

Головне  управління  ДПС у  м. Києві інформує, що у зв’язку з внесенням змін до Організаційної структури…

2 тижні ago

Оподаткування закупівлі ліцензій ERP (на прикладі Odoo) в нерезидента: ключові аспекти

В умовах стрімкого розвитку технологій і глобалізації бізнесу українські компанії все частіше користуються програмними рішеннями,…

2 тижні ago