Консультації

“Карантинна” допомога ФОП та працівникам — подаватись можна із 19 квітня

08.04.2021 року в газеті “Голос України” опублікований Закон України “Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” від 30.03.2021 р. № 1358-IX. Тож цей Закон набирає чинності із 09.04.2021 року.

Ця дата важлива для відліку часу для звернення ФОП та працівниками за “карантинною” допомогою від держави у розмірі 8000 грн.

Цю допомогу надають за заявою ФОП та працівника, поданої ними в електронній формі через Портал “Дія”.

Заяву про надання допомоги можна надати протягом 30 днів із дня запровадження на території відповідного регіону додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів “червоної” зони карантину.

Для ФОП та працівників із регіонів, які до “червоної” зони карантину включили в лютому-березні 2021 року, відлік 30-денного строку розпочнеться із 19 квітня 2021 року.

До того ж ФОП та працівники, котрі у 2021 році вже отримували одноразову матеріальну допомогу під час “зимового” локдауну, можуть знову скористатись право на звернення за новою допомогою, якщо їх роботу припинили через віднесення регіону до “червоної” зони карантину.

Детальніше про розміри, умови та обмеження у виплаті ФОП та працівникам “карантинної” допомоги в період “весняного” локдауну.

Перелік основних КВЕД, стосовно яких здійснюють додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, що призводять до тимчасової зупинки роботи суб’єктів господарювання, в яких працюють застраховані особи, та ФОП,  визначив КМУ.

Порядок надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів затверджений постановою КМУ від 07.04.2021 р. № 328 (чинна із 10.04.2021 року).

Пам’ятайте, у карантинній допомозі може бути відмовлено! Основна і перша причина – невідповідність КВЕД, котрі підпадають під перелік дозволених до виплати фінансової державної допомоги.

Перелік КВЕД затверджений Постановою КМУ від 07.04.2021р. № 329

На отримання допомоги мають право:

  1. наймані працівники суб’єкта господарювання, основний вид економічної діяльності якого заявлений першим у відомостях з Єдиного держреєстру станом на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення на отримання допомоги, та відповідає видам, визначеним у Переліку видів економічної діяльності, який затвердить Кабмін;
  2. ФОП, основний вид економічної діяльності якого заявлений першим у відомостях з Єдиного держреєстру станом на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення на отримання допомоги, та відповідає видам, визначеним у Переліку видів економічної діяльності, який затвердить Кабмін.
Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Где заказать высокие кроссовки от adidas?

Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…

22 години ago

Малий, середній та великий бізнес: які види підприємств існують в Україні?

Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…

2 дні ago

Обязательная страховка для водителя в один клик

Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…

3 тижні ago

Готівкові кредити: для чого їх використовують?

Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…

3 тижні ago

Трейдинг для новичков: советы и рекомендации

Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…

3 тижні ago

Чи буде штраф за однакові номери в податкових накладних

Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…

4 тижні ago