Консультації

“Карантинна” допомога ФОП та працівникам — подаватись можна із 19 квітня

08.04.2021 року в газеті “Голос України” опублікований Закон України “Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” від 30.03.2021 р. № 1358-IX. Тож цей Закон набирає чинності із 09.04.2021 року.

Ця дата важлива для відліку часу для звернення ФОП та працівниками за “карантинною” допомогою від держави у розмірі 8000 грн.

Цю допомогу надають за заявою ФОП та працівника, поданої ними в електронній формі через Портал “Дія”.

Заяву про надання допомоги можна надати протягом 30 днів із дня запровадження на території відповідного регіону додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів “червоної” зони карантину.

Для ФОП та працівників із регіонів, які до “червоної” зони карантину включили в лютому-березні 2021 року, відлік 30-денного строку розпочнеться із 19 квітня 2021 року.

До того ж ФОП та працівники, котрі у 2021 році вже отримували одноразову матеріальну допомогу під час “зимового” локдауну, можуть знову скористатись право на звернення за новою допомогою, якщо їх роботу припинили через віднесення регіону до “червоної” зони карантину.

Детальніше про розміри, умови та обмеження у виплаті ФОП та працівникам “карантинної” допомоги в період “весняного” локдауну.

Перелік основних КВЕД, стосовно яких здійснюють додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, що призводять до тимчасової зупинки роботи суб’єктів господарювання, в яких працюють застраховані особи, та ФОП,  визначив КМУ.

Порядок надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів затверджений постановою КМУ від 07.04.2021 р. № 328 (чинна із 10.04.2021 року).

Пам’ятайте, у карантинній допомозі може бути відмовлено! Основна і перша причина – невідповідність КВЕД, котрі підпадають під перелік дозволених до виплати фінансової державної допомоги.

Перелік КВЕД затверджений Постановою КМУ від 07.04.2021р. № 329

На отримання допомоги мають право:

  1. наймані працівники суб’єкта господарювання, основний вид економічної діяльності якого заявлений першим у відомостях з Єдиного держреєстру станом на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення на отримання допомоги, та відповідає видам, визначеним у Переліку видів економічної діяльності, який затвердить Кабмін;
  2. ФОП, основний вид економічної діяльності якого заявлений першим у відомостях з Єдиного держреєстру станом на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення на отримання допомоги, та відповідає видам, визначеним у Переліку видів економічної діяльності, який затвердить Кабмін.
Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

В Україні з’явилася платформа автоматичного розрахунку податку з інвестицій

Сервіс покликаний допомогти інвесторам фондового ринку швидко та в зручний спосіб згенерувати документи, необхідні для…

2 тижні ago

Почему аренда кулера и кофемашины выгоднее покупки: решение для современного офиса

В современном мире эффективность работы офиса напрямую зависит от условий, в которых работают сотрудники. Общий…

2 тижні ago

Що не так із бухобліком в Україні? Онлайн-бухгалтерія Dilovod запустила масштабне опитування серед бухгалтерів

На четвертому році повномасштабної війни український бізнес продовжує працювати в умовах, які потребують максимальної стійкості,…

1 місяць ago

Як виправити помилку в ПН: неправильний код ставки ПДВ (14% або 20% замість 0%)?

Податківці у підкатегорії 101.29 ЗІР надали роз'яснення, що для операцій з вивезення за межі митної території України…

1 місяць ago

Як здійснюється оплата за допомогою Google Pay

Google Pay є одним з найбільш популярних цифрових платіжних сервісів, що трансформував те, як ми…

1 місяць ago

Як професіонали адаптуються до змін у фінансових стандартах

У зв’язку з глобалізацією економіки виникла гостра потреба в уніфікованих стандартах фінансової звітності, що дають…

1 місяць ago