Рада одразу в двох читаннях ухвалила 04.12.2020 Президентський законопроект № 4430 від 26.11.2020 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2». Після підписання його Президентом він набуде статус Закону.
Згідно з ухваленим Законом пропонується:
Президент таким чином намагається підтримати платників податків на період карантину та стимулювати платників податків до добровільної сплати грошових (податкових) зобов’язань, недопущення виникнення (зростання) податкового боргу.
Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував Раді прийняти законопроект за основу та в цілому. При цьому окремі положення із законопроекту Комітет рекомендував виключити. Йдеться про виключення норм, які обмежують категорії осіб, які можуть отримати компенсацію та мету отримання такої компенсації.
Також, Верховна Рада проголосувала як закон законопроект Президента Володимира Зеленського «про допомогу громадянам і бізнесу, які постраждали від впровадження карантину». Це законопроект 4429 «Про соціальну підтримку застрахованих осіб і суб’єктів господарювання»
Втім, після доопрацювання профільним Комітетом під керівництвом Галини Третьякової в проекті залишилася норма про відновлення повноцінних перевірок бізнесу контролюючими органами в карантин.
Нагадаємо, що законом, який був прийнятий парламентом 17 березня 2020 року, в допомогу бізнесу був впроваджений заборона на проведення контролюючими органами планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Тепер же таку заборону Зеленський запропонував скасувати, відповідно, контролюючі органи знову зможуть здійснювати «нагляд» і «контроль». Верховна Рада дала добро на таку норму, проголосувавши законопроект в цілому.
На цей аспект раніше звернуло увагу і Головне науково-експертне управління Верховної Ради в ході експертизи законопроекту Зеленського, тому Комітету Третьякової було добре відомо про цю норму.
«У проекті пропонується виключити з п. 2 розділу II« Прикінцеві положення »Закону України« Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавирусной хвороби (COVID-19) »пп. 4, згідно з яким на період встановлення карантину та обмежувальних заходів забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Таким чином, пропонується відновлення проведення відповідних планових заходів в повному обсязі.
Однак такий підхід не враховує, що в період дії карантину та обмежувальних заходів суб’єктам господарювання заборонено займатися певними видами діяльності, в зв’язку з чим проведення щодо таких суб’єктів всіх видів відповідних заходів державного нагляду (контролю) не виглядає обгрунтованим
підкреслили в ГНЕУ.
Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…
Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…
Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…
Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…
Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…
Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…