Президент Володимир Зеленський подав власний законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення порядку подання інформації, необхідної для проведення фінансового моніторингу» (реєстр № 6320 від 18.11.2021).
Президентський законопроект зменшує строк подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності з одного року до шести місяців. Цей строк буде відліковуватися не від дати набрання чинності Законом (як ухвалив парламент), а з дня набрання чинності нормативно-правовими актами, якими будуть затверджені положення про форму та зміст структури власності та методологія визначення юридичною особою кінцевого бенефіціарного власника (п. 4 розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”).
У разі виявлення юридичною особою після набрання чинності нормативно-правовими актами, якими будуть затверджені положення про форму та зміст структури власності і методологія визначення юридичною особою кінцевого бенефіціарного власника, неповноти або неточностей чи помилок у раніше поданій державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридична особа не пізніше трьох місяців з дня набрання чинності такими нормативно-правовими актами повторно подає державному реєстратору відкориговані відомості.
В Законі України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» з’явиться нова стаття 5-1, згідно з якою юридичні особи будуть зобов’язані подавати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника або його відсутність та структуру власності для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб–підприємців та громадських формувань.
Юридичні особи будуть зобов’язані підтримувати відомості про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності в актуальному стані, повідомляти державного реєстратора про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення та подавати державному реєстратору документи, що підтверджують ці зміни.
У разі виявлення юридичною особою неповноти або неточностей чи помилок у раніше поданих державному реєстратору відомостях про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридична особа буде зобов’язана не пізніше трьох робочих днів з дня їх виявлення подати державному реєстратору відкориговані відомості.
Щорічно, починаючи з наступного року з дати державної реєстрації юридичної особи, протягом 14 календарних днів юридичні особи стануть зобов’язані подавати державному реєстратору заяву про підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника.
Подання документів, що підтверджують відомості, зазначені у заяві, не вимагається.
Засвідчення (нотаріальне або із застосуванням засобів кваліфікованого електронного підпису) копії документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, має бути здійснене не раніше, ніж за три місяці до дати подання документа для проведення державної реєстрації.
На кого ці вимоги не планують поширювати
Одночасно Зеленський вніс законопроект про штрафи для керівників компаній за несвоєчасне подання інформації про кінцевих бенефіціарів.
Сервіс покликаний допомогти інвесторам фондового ринку швидко та в зручний спосіб згенерувати документи, необхідні для…
В современном мире эффективность работы офиса напрямую зависит от условий, в которых работают сотрудники. Общий…
На четвертому році повномасштабної війни український бізнес продовжує працювати в умовах, які потребують максимальної стійкості,…
Податківці у підкатегорії 101.29 ЗІР надали роз'яснення, що для операцій з вивезення за межі митної території України…
Google Pay є одним з найбільш популярних цифрових платіжних сервісів, що трансформував те, як ми…
У зв’язку з глобалізацією економіки виникла гостра потреба в уніфікованих стандартах фінансової звітності, що дають…