Головна » Як повернути переплату з податків після закриття ФОП

Як ми можемо допомогти?

Як повернути переплату з податків після закриття ФОП

You are here:
< Назад

Коли закриваєте підприємницьку діяльність, важливо переконатися, що нічого не заборгували державі й до вас немає претензій. Втім может виявитися, що ФОП сплатив податків більше, ніж потрібно — цю переплату можна повернути, і ми розповімо як це зробити.

Як перевірити, чи є переплата з єдиного податку і ЄСВ

Перевірити чи є у вас заборгованість або переплата з податків можна в електронному кабінеті платника, але для більшої впевненості краще замовити звірку в ДФС.

Для цього потрібно подати заяву в податкову, де перебуваєте на обліку. Подається вона в довільній формі на ім’я начальника ДПІ. Ви вказуєте, за який період хочете провести звірку, і за якими податками та зборами. Акт звірки ви отримаєте через 15 робочих днів після подання заяви.

Якщо виявиться, що є переплата, ці гроші можна повернути (ст. 43 ПКУ).

Що писати в заяві про повернення переплати

Заяву на повернення переплати можна подати протягом трьох років після її виникнення. Тобто, навіть якщо переплата виникла в травні 2015 року, а ФОП ви закриваєте в червні 2017, гроші можна повернути. А ось якщо протягом трьох років заяву про повернення переплати не подати, податкова спише ці гроші з облікового карти платника податків.

В заяві треба вказати:

  1. Причину, на підставі якої вам повинні повернути гроші з бюджету.

  2. ПІБ підприємця і його податковий номер (РНУКПН) або серію та номер паспорта (якщо РНУКПН у підприємця немає).

  3. Адресу — місце проживання, вказане в паспорті.

  4. Суму переплати, яку хочете повернути.

  5. Спосіб перерахування грошей (на рахунок або якщо рахунок підприємця вже закрили готівкою за чеком чи поштовим переказом).

Ще можна вказати, що гроші за вас отримає довірена особа, але тоді потрібно додати нотаріально завірене доручення і копію паспорта довіреної особи.

Ще до заяви потрібно додати оригінал/копію квитанції або паперову копію електронного розрахункового документа, що підтверджує сплату податку. До речі, зберігати квитанції про сплату податків треба мінімум три роки.

Заяву краще подати в двох примірниках: один віддайте інспектору, а на другому попросіть поставити відмітку про прийняття.

Гроші вам повинні повернути в 10-денний строк: протягом 5 днів податкова розглядає ваші документ й приймає рішення, чи повертати вам переплату. Ще протягом 5 днів перераховує вам ці кошти.

У заяві можна написати, щоб переплату зарахували в рахунок інших платежів з податків, бо буває таке, що при проведенні звірки при закритті ФОП, виявляються недоїмки з інших податків.

Якщо ФОП ви не закривали, але переплата у вас є, ви можете подати заяву про зарахування цих коштів в рахунок майбутніх платежів з податків.