Головна » Як заповнювати графу 5 «Дата реєстрації транспортного засобу» декларації з транспортного податку?

Як ми можемо допомогти?

Як заповнювати графу 5 «Дата реєстрації транспортного засобу» декларації з транспортного податку?

You are here:
< Назад

За роз’ясненням ДФС, до змін у декларації у графі 5 «Дата реєстрації транспортного засобу» рекомендовано вказувати вартість об’єкта оподаткування, яка визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку.

За новою редакцією декларації у графі 5 слід проставити дату виготовлення транспортного засобу згідно з реєстраційними і технічними документами. За відсутності у документах календарної дати виготовлення транспортного засобу такою датою вважається 1 січня року, зазначеного в документах.

Мінфін наказом від 27.06.2017 р. №595 виклав у новій редакції податкову декларацію з транспортного податку. 

Заголовна частина декларації

У заголовній частині змінено найменування рядка 6 з місцезнаходження платника на податкову адресу. Але згідно з п. 45.2 ПКУ, податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юрособи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. Отже, незважаючи на зміну назви цього рядка, його зміст залишився незмінним.

Також з’явився новий рядок 8. Оскільки декларація подається за місцем реєстрації транспортного засобу, то тепер платнику податку треба буде наводити не лише найменування контролюючого органу, до якого подається декларація (рядок 7), а й код органу місцевого самоврядування за місцем реєстрації транспортного засобу за КОАТУУ. 

Основна частина декларації

У табличній частині декларації стало 14 колонок (замість 12). 

А рядків стало менше – 7 замість 13! 

Це пов’язано з новою нумерацією рядків для відображення кожного транспортного засобу. Якщо раніше у декларації для кожного транспортного засобу вводився окремий рядок (усього для цього було передбачено 5 рядків, але за потреби їх кількість можна було змінити, при цьому нумерація наступних рядків збивалася), то зараз транспортні засоби наводяться у підрядках рядку 1 (1.1,.1.2,.1.3 тощо). Таких підрядків теж може бути стільки, скільки у юрособи є транспортних засобів з однаковим місцем реєстрації.  

Зміна кількості колонок призвела до зміни їх нумерації, але не тільки. Так, виключено колонку 3, у якій раніше наводився номерний знак транспортного засобу. Замість нього з’явилася нова колонка «Міжнародний ідентифікаційний номер транспортного засобу (VIN-код)». Вона має номер 2. 

Для марки та моделі транспортного засобу тепер у декларації відведено окремі колонки – 3 та 4 (раніше вони відображалися у одній колонці під номером 3). 

Інформація щодо року випуску транспортного податку буде відображатися у колонці 5. Згідно з виноскою 8 до цієї колонки, в ній потрібно зазначати дату виготовлення транспортного засобу згідно з реєстраційними і технічними документами на транспортний засіб. У разі відсутності в цих документах календарної дати виготовлення транспортного засобу такою датою вважається 1 січня року, зазначеного в реєстраційних і технічних документах на транспортний засіб. 

Також слід буде наводити дату реєстрації, перереєстрації або зняття з обліку транспортного засобу (колонка 8). Кількість місяців володіння транспортним засобом буде відображатися у колонці 9 (раніше у колонці 7).

Зверніть увагу: у табличній частині декларації введено колонку 6 для відображення типу пального, який використовується для роботи задекларованого транспортного засобу! Відображатиметься цей тип за умовним кодом, а саме:

  • 1 – бензин;
  • 2 – дизельне пальне;
  • 3 – електрика;
  • 4 – бензин/електрика;
  • 5 – газ;
  • 6 – дизельне пальне/електрика;
  • 7 – бензин/газ;
  • 8 – дизельне пальне/газ.

Як і раніше, в табличній частині платник податку має як розрахувати річну суму транспортного податку, так і розподілити її між кварталами звітного року. Тепер річна сума транспортного податку відображатиметься у колонці 10, а квартальні суми – у колонках 11-14.