Головна » Який порядок повернення помилково зарахованих коштів на рахунок платника єдиного податку

Як ми можемо допомогти?

Який порядок повернення помилково зарахованих коштів на рахунок платника єдиного податку

You are here:
< Назад
Print Friendly, PDF & Email

Зарахування грошей не на той розрахунковий рахунок може статися через помилку банку або платника, який переплутав реквізити одержувача (п. 1.4 Інструкції № 22).

Підприємець, отримавши гроші на рахунок без підстав, зобов’язаний їх повернути (ст. 400 ЦКУ). Якщо не зробити цього добровільно, платник таких коштів може повернути їх через суд (ст. 526 ЦКУ) і зажадати компенсацію.

При помилковому зарахуванні грошей з вини банку він зобов’язаний повідомити одержувача про такий переказ і необхідність повернути гроші. Повернення треба провести протягом трьох робочих днів від дати отримання повідомлення банку (п. 2.36 Інструкції № 22).

Якщо не повернути гроші в триденний строк, банк має право вимагати, крім суми помилкового переказу, сплатити ще й пеню в розмірі 0,1% цієї суми за кожен день прострочення повернення починаючи з дати, коли гроші були зараховані на рахунок, до дня повернення включно. Пеня не може перевищувати 10% суми помилкового зарахування (пп. 32.3.1 ЗУ «Про платіжні системи»).

Виявивши помилкове зарахування самостійно за банківською випискою, ФОП може повернути гроші, повідомивши про це банк. І важливо, щоб таке повернення було оформлено документально. Підставою для повернення може слугувати, наприклад, лист від платника коштів із проханням повернути платіж або письмове пояснення від банку.