Популярний роман Грегорі Девіда Робертса та його продовження з немалою дозою автобіографії — це індійська одіссея мирної людини, написана у в’язниці особливо суворого режиму.
Є книжки, які ми не дочитуємо зовсім. Є такі, які лишають по собі неприємний присмак. Є такі, які прочитаємо раз, але більше до рук не візьмемо. А існують такі, які викликають у нас шалене захоплення. Роман Грегорі Девіда Робертса «Шантарам» та його друга частина — одна з таких історій.
Письменник розповідає нам історію Індії та його мешканців зовсім по-новому, вдало вплітаючи в канву сюжету історії життя персонажів та нотки автобіографічного. Вражають також і описи автора:
«Очі його були такого ж кольору, який набуває пісок у тебе на долоні за кілька хвилин до того, як сонце опуститься за морський обрій». Цікаву рецензію на роман можна прочитати тут.
Девід Грегорі Робертс народився 1952-го року в Мельбурні, Австралія. Життя Робертса сімдесятих років яскраво відбиває життя його головного героя роману. Шлюб майбутнього письменника розпався, і він втратив опіку над своєю дочкою. Приблизно тоді ж він почав вживати героїн та організував збройне пограбування. 1978-го року Робертс був схоплений і поміщений у в’язницю, але втік із HM Prison Pentridge в Австралії до Махараштру, де жив у віддаленому селі впродовж шести місяців. Як і Лін, Робертс заснував безкоштовну клініку в нетрях Бомбея. Пізніше був завербований бомбейською мафією й підробляв паспорти та валюту. Пізніше поїхав в Афганістан на вогнепальну операцію й був поранений.
Під час контрабанди наркотиків в Європі Робертс знову був захоплений владою Франкфурта. Після двох років ув’язнення в Європі був відправлений до Австралії, де ще два роки перебував у в’язниці. Там він і розпочав працювати над першою частиною роману, який здобув великий успіх.
«Вип’ємо за Бомбей, у якому так чудово нікуди не поспішати! І за цивілізованого полісмена, який бере хабарі хоч і всупереч закону, але зате заради порядку. За бакшиш!»
Роман «Тінь гори» — це продовження історії Грегорі Девіда Робертса на 800 сторінок про Ліна на прізвисько Шантарам. Є думка, що Робертс заново відкрив нам Індію, як свого часу Лоренс Даррелл — Олександрію, згаданий Мелвілл — південні моря, а Торо — усього лише озеро Волден, але зате яке. Більше про роман та його особливості.
До речі, щодо автобіографічності свого роману сам Робертс не зовсім згоден. «Одні епізоди я беру зі свого життя й описую майже без змін, — уточнює він, — інші складаю, нехай і на основі власного досвіду. Для мене не має великого значення, наскільки мої книги правдиві фактично; важливіше інша правдивість — психологічна».
Кілька цитат із роману «Шантарам»:
«Ми часто називаємо людини боягузом, коли він просто захоплений зненацька, а виявлена хоробрість, як правило, означає всього лише, що він був підготовлений».
«Якщо твоя доля не викликає у тебе сміху — значить ти не зрозумів жарту».
Придбати роман Грегорі Девіда Робертса «Шантарам» можна в режимі он-лайн на сайті Booklya.
Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…
Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…
В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…
Найкращий пункт обміну. Критерії та поради при виборі обмінника Коли потрібно обміняти 100-200 доларів, люди…
У статті 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 №12000 визначили…
Компьютерная игра Counter-Strike 2 является одной из самых популярных киберспортивных дисциплин благодаря тому, что тут…