Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Кого відібрали до реєстру великих платників на 2018 рік
Ініціативи законотворців Держоргани інформують

Кого відібрали до реєстру великих платників на 2018 рік

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Відбір платників податків для включення до Реєстру великих платників податків на наступний календарний рік здійснюється на підставі аналізу інформації про сумарні обсяги доходів від усіх видів діяльності платника податків та суми сплачених до держбюджету податків за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали.

Дана інформація буде надаватися структурному підрозділу УКРІНФОРМ, за яким закріплена функція супроводу Реєстру ВПП, до 27 серпня поточного року. Повідомлення про включення платника податків до Реєстру ВПП, а також рішення УКРІНФОРМ про зміну основного місця обліку та переведення на облік у Офіс ВПП УКРІНФОРМ можуть бути відправлені на паперовому носії поштовим відправленням або на електронну пошту (з якої було відправлено останню податкова звітність платника) з використанням ЕЦП . Відповідні зміни затверджені наказом Мінфіну від 6 грудня 2017 року № 1003.

Внаслідок цього на 2018 рік було обрано до Реєстру великих платників 1364 підприємства. Таку інформацію озвучив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан в інтерв’ю виданню «Новое время».

«Критерії великого платника податків вдалося змінити, піднявши обсяг доходу з 1 млрд грн до 50 млн євро, а суми сплачених податків – з 20 млн грн до 1 млн євро, зокрема, не менше 500 тис. євро податкових платежів. Якщо в 2017 році ми обслуговували 2,5 тисячі великих підприємств, то з урахуванням нових критеріїв до Реєстру на 2018 рік було відібрано 1364», – підкреслив Мирослав Продан.

Як відзначив очільник ДФС, такі зміни були зумовлені постійною міграцією платників між податковими органами, що було не ефективним з точки зору податкового контролю та призводило до нарікань з боку підприємств.

«У 2017 році ми отримали приріст кількості великих платників на 45% в порівнянні з 2016 роком, і це не дивлячись на те, що критерії великого платника були переглянуті шляхом збільшення обсягу доходу з 500 млн грн  до 1 млрд грн і суми сплачених податків – з 12 до 20 млн грн.», – розповів Мирослав Продан.

Однак такі зміни не змогли стати перешкодою для переходу в Офіс великих платників фірм-одноденок, які не створені для сплати податків, а використовувалися в схемах формування ризикового податкового кредиту з ПДВ.

«Крім цього, з урахуванням інфляції збільшилася кількість підприємств, які за обсягом доходів досягли критеріїв ВПП, однак через короткий час «просіли» і випали з-поміж великих платників», – зазначив Мирослав Продан.

Тому, за його словами, зменшення практично вдвічі кількості великих платників дозволить уникнути такої ситуації в майбутньому та підвищити якість податкового обслуговування в Офісі, що, у свою чергу, сприятиме збільшенню надходжень податкових платежів.


Поділіться з друзями - підтримайте проект