Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Коли призупинять блокування податкових? Або битва за набрання чинності прийнятого закону.
Ініціативи законотворців Консультації

Коли призупинять блокування податкових? Або битва за набрання чинності прийнятого закону.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Наші читачі та підписники у Фейсбуці цікавляться, коли саме можна буде використовувати так широко анонсований Закон 6776-д? А і справді, коли? Як передбачено, з 01 січня 2018 року? Чи з дня, наступного за днем опублікування цього закону?

Всіх найбільше цікавить найголовніше –  норми щодо тимчасового зупинення системи ризиків з ПДВ. 

Як вважає помічник-консультант голови Комітету з питань податкової та митної політики Ольга Германова:

Теоретично-гіпотетично це означає, що, якщо закон буде підписано Президентом і опубліковано навіть 29 грудня, то 30 грудня 2017 р. платники зможуть реєструвати в ЄРПН податкові накладні, складені з 1 по 15 грудня, без блокування.

Що гальмує законотворчий процес? — Проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 07.12.2017 про прийняття в цілому, як закону законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», зареєстрований одним із народних депутатів. http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=63123

Згідно з регламентом, тільки тоді, коли парламент розгляне зазначений проект постанови (найближче засідання Верховної Ради — 19 грудня 2017 р.), спікер Андрій Парубій зможе підписати законопроект і направити Президенту.

Нажаль, інших коментарів чи уточнень, стосовно сподівань на швидке набрання чинності вище згаданого Закону поки що немає.

Що ж до  гальмуючого чинника даного законопроекту, то мається на увазі зареєстрована Ю. Левченко у Парламенті постанова № 6776-Д-П про скасування рішення Верховної Ради про прийняття в цілому, як закону. Народний депутат вважає, що Закон був прийнятий з грубим порушенням вимог Конституції та Регламенту Верховної Ради щодо процедури законотворчої діяльності. Так, згідно з частиною 1 статті 117 Регламенту законопроект, підготовлений до другого чи повторного другого читання, висновок головного комітету та інші супровідні документи до нього надаються народним депутатам не пізніш як за 10 днів до дня розгляду цього законопроекту на пленарному засіданні.

В порушення вимог частини 1 статті 117 Регламенту, народні депутати порівняльну таблицю законопроекту до другого читання отримали для ознайомлення безпосередньо перед розглядом самого законопроекту, а саме 7 грудня.

Таким чином, поки депутати не розглянуть цю постанову та не відхилять його, голова ВР не зможе підписати прийнятий Закон і передати його на підпис Президенту. Що в свою чергу означає, що Закон не може бути опублікований і не вступить в силу. Відзначимо, що найближче засідання ВР заплановано на 19 грудня.

А може, воно і не вигідно відміняти систему блокування в поточному році? А може і взагалі?…. Законопроект – не бюджет, поспішати не має куди. Але платникам так такого подарунку “під ялиночку”.


Поділіться з друзями - підтримайте проект