Кожен працівник, який працює на будь-якому підприємстві чи установі (організації) на будь-якій посаді бажає отримувати гідну заробітну плату.
Заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
До складу заробітної плати можуть входити різні складові – надбавки, премії, доплати та ін., проте, основою заробітної плати та базою нарахування багатьох видів складових є посадовий оклад.
На багатьох підприємствах трапляються випадки, коли посадовий оклад (тарифна ставка) тривалий час не підвищувався, хоча його розмір, наприклад, може бути вищим за розмір мінімальної заробітної плати.
В таких випадках необхідно не забувати про індексацію заробітної плати та нараховувати її відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення затвердженого постановою КМУ від 17 липня 2003 р. № 1078.
Індексація заробітної плати — це механізм її підвищення, що дає можливість частково або повністю відшкодувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Щоб правильно визначити суму індексації, потрібно знати основні правила її нарахування:
Таким чином, правильно та своєчасно нарахована індексація заробітної плати забезпечить дотримання вимог законодавства про працю в частині дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.
Логістика вантажних перевезень між областями України, незалежно від того, це перевезення меблів чи ж будь-яких…
Право наоскарження висновку моніторингу відповідно до законодавства належить виключно замовнику. Він може брати участь…
Логістика у сфері оптових поставок бензину та дизельного пального є важливою складовою енергетичної інфраструктури, особливо…
Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…
Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…
В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…