Це цікаво

Коли установа не хоче виплачувати належну компенсацію – звертайтесь до Управляння праці

Ось реальний випадок, коли органи контролюючі та карательні можуть допомогти простій людині. А найманому працівнику (його спадкоємцю) зокрема. Як підійти до вирішення проблеми із розумом, то користь від контролера неоціненна та матеріально виражена в конкретних сумах!

Як за допомогою інспектора заявник отримав не тільки роз’яснення, а й належні кошти

В Івана Федоровича тяжко хворіла дружина. На лікування чоловік віддавав останнє, але тяжкий перебіг COVID-19 не залишив жінці шансів: після 10 днів стаціонару вона померла.

Через деякий час чоловіку треба було повертатись до реалій звичайного життя, в тому числі й відшкодовувати позики, взяті на лікування дружини. Вона працювала завучем сільської школи, а чоловік, як спадкоємець, мав отримати кошти за лікарняний та компенсацію за невикористану дружиною відпустку.

Саме в цей час школа, у трудових відносинах з якою перебувала жінка, була виведена із структури одного навчального об’єднання і ввійшла до складу освітнього закладу іншої територіальної громади. Працівники під час зміни підпорядкування навчального закладу не звільнялись.

Іван Федорович подав документи для виплати належних сум якраз у той період коли відбулась зміна засновника та підпорядкування навчального закладу. Але вийшло так, що обидві громади відмовились виплачувати кошти. Тоді чоловік звернувся з листом до Управління Держпраці у Кіровоградській області, щоб отримати роз’яснення, яка установа має здійснити належні виплати.

Інспектор праці роз’яснила заявнику, що відповідно до законодавства у разі ліквідації (реорганізації) підприємства, установи, організації матеріальне забезпечення за страховими випадками, які настали до їх ліквідації (реорганізації), виплачується застрахованим особам їх правонаступником.

Інспектор також роз’яснила норми законодавства та відповідальність за їх недотримання директору школи. І протягом кількох днів відділ освіти виплатив Івану Федоровичу всі належні кошти.

Управління праці

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

2 дні ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

6 днів ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

1 тиждень ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

1 тиждень ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

2 тижні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

2 тижні ago