Дуже часто фізичні особи – підприємці єдинники задають саме це питання. Особливо здивовані, чому повинні враховувати всю суму надходження на рахунок, тоді як із неї банк знімає комісію, та дивуються, чому цю комісю не ввираховують на витрати?
Доповідаємо
Ні, не витрати!
ФОП єдинник, тому і вважається спрощенцем, через відсутність такого собі повноцінного обліку витрат та доходів. Систему придумано, наче б то для полегшення обліку фізособі. Але не було б все так чудово, як би не нюанси. Саме тому дозволено законодавством бути на спрощеній системі оподаткування та сплачувати фіксовану ставку податку чи 3-5% від надходжень, щоб не “заморочуватись” із обліком. Ст 296 ПКУ.
Тобто простою мовою: вам дозволено бути спрощенцем, вести по спрощеній системі свій облік, але ось такі умови Ст. 292 ПКУ. І все! Не шукайте чорну кішку у темній кімнаті. Не можна!
Офіційною мовою…
Наразі, і ДФС поквапилось із наданням та публікацією у Віснику ІПН на дану тему
При здійсненні розрахунків за товари (послуги) доходом в грошовій формі фізичної особи — підприємця на спрощеній системі оподаткування вважається сума, що надійшла на поточний рахунок. При цьому датою отримання доходів є дата надходження коштів на розрахунковий рахунок платника єдиного податку.
Якщо при здійсненні розрахунків за товари (роботи, послуги) з суми виручки фінансовою установою утримується комісійна винагорода за надані послуги за переказ коштів, то доходом в грошовій формі фізичної особи — підприємця на спрощеній системі оподаткування є повна сума виручки (з врахуванням комісії, утриманої фінансовою установою).
/ІПК від 29.07.2019 р. № 3546/ІПК/03-20-13-01-06/