Пільговий кредит – досить широке поняття, це може бути як кредитування цілих країн з великих міжнародних фондів, так і відносно невеликі позики підприємцям з метою розвитку бізнесу в певному сегменті, ще рідше – кредити для фізичних осіб. Пільговий кредит найчастіше передбачає штучно занижену процентну ставку (нижче ринкової), або ж збільшений термін погашення заборгованості або право на позачергові кредитні канікули. В Україні пільгове кредитування також має місце бути, однак, існують 2 великі проблеми:
Доступна альтернатива – кредити під заставу нерухомості, які користуються популярністю в Україні та значно вигідніші, ніж будь-який споживчий кредит в банку.
Позики ЄБРР
Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) співпрацює з кількома банками в Україні та виділяє понад 100 млн. євро щорічно на пільгове кредитування.
Основний напрямок ЄБРР – кредитування малого та середнього бізнесу:
Основні критерії для отримання пільгового кредиту від ЄБРР:
Пільгові кредити видаються на термін від 3 до 5 років, умови кредитування залежать від програми, під яку Ви потрапите (їх більше 10). З ЄБРР в Україні співпрацюють ОТП Банк, Райффайзен Банк Аваль, ПроКредитБанк.
Німецько-Український Фонд
Німецько-Український Фонд (НУФ) – схожа організація. Даний фонд видає пільгові кредити в Україні через банки-партнери. Пріоритетні сфери кредитування НУФ – сільське господарство, промисловість, сфера послуг і торгівля (невеликі підприємства).
Позичальниками можуть виступати фізичні і юридичні особи (підприємства до 500 чоловік). Максимальний розмір позики – 250 000 €. Відсоткова ставка залежить від банку, в який Ви звернетеся. Термін кредитування від 3 до 5 років.
Кредити «5-7-9»
Кредит «5-7-9», який також називають кредитом Зеленського, вважається в Україні пільговими. Чи так це насправді?
Дана державна програма розрахована на фінансування малого бізнесу (кредит до 1,5 млн. гривень) з процентною ставкою від 5% до 9% в залежності від мети отримання позики. Виходячи з реальних даних, фактична процентна ставка буде 10-12% (з урахуванням комісій банку, плати за страховку та інше). На додаток до всього, позичальник повинен відповідати наступним параметрам:
Які є альтернативи?
Навіть поверхневий аналіз ринку пільгового кредитування дає можливість зрозуміти – пільговий кредит – доля обраних, отримати його вкрай важко, а деякі з них абсолютно не відповідають поняттю «пільговий».
Найкраща альтернатива в Україні на сьогоднішній день – кредити під заставу нерухомості. Це практично безпрограшний спосіб отримати велику суму грошей в борг, причому і фізичній, і юридичній особі.
Головні переваги кредитів під заставу нерухомості:
Кредити під заставу нерухомості в «Банкнота»
Серед кількох приватних фінансових компаній, які надають кредити під заставу нерухомості з мінімальним пакетом документів і без перевірки кредитної історії, варто виділити компанію «Банкнота». Це перевірений кредитор з відмінною репутацією і досить таки вигідними умовами, які будуть до смаку практично будь-якому українцеві:
Дізнатися докладніше про кредити під заставу нерухомості в «Банкнота» можна на сайті компанії або по телефону + 38-067-930-99-99.
Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…
Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…
Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…
Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…
Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…
Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…