Працівникові за грудень 2017 р. повністю нараховано та виплачено зарплату та відображено у звіті з ЄСВ (додаток 4). У січні з’ясувалося, що він захворів. У лютому ним надано до бухгалтерії лікарняний лист за період хвороби з 29.12.2017 р. по 05.02.2018 р. з позначкою про переведення зі стаціонару лікарні на продовження лікування до поліклініки, тобто він продовжує хворіти. Як виправити помилку у додатку 4 та відобразити час хвороби у ньому?
“Вісник. Офіційно про податки”
Зазначена ситуація трапляється на практиці досить часто: працівникові нараховують зарплату за повний місяць, а згодом він надає листок непрацездатності, що свідчить про хворобу цього працівника в цьому місяці.
Якщо за робочі дні, протягом яких працівник хворів згідно з листком непрацездатності, йому нараховано заробітну плату, то вона є надміру нарахованою. Тому в місяці, в якому працівник надав листок непрацездатності, потрібно провести перерахунок і виключити суму надміру нарахованої заробітної плати з персоніфікованих даних за місяць, у якому вона була нарахована.
Згідно з Порядком № 435 суми виплат, нараховані за дні тимчасової непрацездатності, зазначаються в окремих рядках з кодами категорії застрахованої особи «29», «36», «37» і «39» у полі відповідного місяця тільки в сумі, що припадає на такий місяць.
Лікарняні, нараховані за дні хвороби, що припадають на два суміжні місяці, потрібно розподіляти за місяцями та зазначати у звітності окремо за кожний місяць, а не всією сумою в одному місяці
Відповідно до норм Порядку № 435 та Інструкції № 5, яка є єдиним нормативним документом, розробленим згідно із Законом про оплату праці, та визначає складові фонду оплати праці, якщо нарахування заробітної плати здійснюється за попередній період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, вони включаються до заробітної плати того місяця, у якому було здійснено нарахування.
Проте в цьому випадку йдеться не про помилки бухгалтера, а про обставини, що з’ясувалися та потребують внесення поправок до індивідуальних даних працівника.
Порядком № 435 передбачено внесення від’ємних значень до таблиці 6 додатка 4 до цього Порядку.
Внесення від’ємних значень сум нарахованої заробітної плати (доходу) допускається лише для зазначення:
Отже, у звітному місяці коригуємо суми заробітної плати за минулий період в таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435 таким чином.
Перший рядок:
Другий рядок:
Третій рядок:
Четвертий рядок:
П’ятий рядок:
Звертаємо увагу, що якщо нарахування заробітної плати здійснюється за попередній період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, суми донарахованої заробітної плати включаються до заробітної плати місяця, у якому було здійснено такі донарахування. При зазначенні знаків «мінус» та «плюс» коди типу нарахування в таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435 при відображенні сум не ставляться.
Валентина Боршовська
заступник директора Департаменту інформаційно-аналітичних систем та електронних реєстрів Пенсійного фонду України
На четвертому році повномасштабної війни український бізнес продовжує працювати в умовах, які потребують максимальної стійкості,…
Податківці у підкатегорії 101.29 ЗІР надали роз'яснення, що для операцій з вивезення за межі митної території України…
Google Pay є одним з найбільш популярних цифрових платіжних сервісів, що трансформував те, як ми…
У зв’язку з глобалізацією економіки виникла гостра потреба в уніфікованих стандартах фінансової звітності, що дають…
Аренда помещений для конференций в Киеве может понадобиться для проведения деловых мероприятий, таких как конференции,…
Держпраці зазначає, щовідрахування із заробітної плати регулюються законодавством України. Відповідно до ст. 128 Кодексу законів про…