Консультації

Критерії відбору до планових перевірок контрольно-аудиторської служби ДФС

Про перевірки в тому числі і органами ДФС ми писали багато та детально. Публікували роз’яснення ДФС стосовно критеріїв відбору “кандидатів” на цю неприємну процедуру. Ну а тепер доведемо до відома наших читачів досягнення ДФС в цьму напрямку, котрими вони поділилися на своєму офіційному ресурсі із платниками.

Зокрема фіскали стверджують, що відтепер  головний принцип їх контрольно-перевірочної роботи підрозділів аудиту ДФС, що відповідає провідній міжнародній практиці. І завдяки цьому вони “намолотили в засіки Батьківщини” на 40% більше податків за весь 2017 рік, ніж в 2016 році.

Левову частку у загальній сумі недоплат, які були виявлені плановими перевірками, становить ПДВ, податок на прибуток, акцизний податок, рентна плата. Найчастіше при плановому контролі виявлялося:

– завищення податкового кредиту за рахунок робіт та ТМЦ, отриманих від «сумнівних» суб’єктів господарювання;

– завищення витрат внаслідок порушень стандартів бухгалтерського обліку (нарахування курсових різниць на заборгованість в національній валюті, коригування резерву сумнівних боргів);

– заниження доходів внаслідок не врахування отриманих безповоротних фінансових допомог, протермінованої кредиторської заборгованості;

– реалізація товарів (робіт, послуг) нижче фактичної собівартості;

– порушення при обчисленні рентної плати за користування надрами.

Як ми вже писали план графік перевірок на наступний рік має бути оприлюднений на офіційному сайті ДФС у термін до 22 грудня року поточного. 

За рахунок скорочення заходів контролю знижено тиск на платників: за останні 5 років у 3,5 раза зменшено кількість виходів до платників для документального підтвердження ризиків, визначених при відборі.

Вдосконаленням відбору ризиків в операціях з ПДВ суттєво зменшено кількість зустрічних звірок та позапланових перевірок. Водночас, на 10% збільшено кількість планових заходів, у ході яких комплексно відпрацьовуються всі ризики у діяльності платників.

При цьому, акцент у плановій роботі зроблено на великих платниках – їх перевірено 9%, середніх  – лише 5 %, а малих тільки 0,2%.

навіяне повідомленнями ДФС

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Где заказать высокие кроссовки от adidas?

Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…

2 дні ago

Малий, середній та великий бізнес: які види підприємств існують в Україні?

Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…

3 дні ago

Обязательная страховка для водителя в один клик

Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…

3 тижні ago

Готівкові кредити: для чого їх використовують?

Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…

4 тижні ago

Трейдинг для новичков: советы и рекомендации

Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…

4 тижні ago

Чи буде штраф за однакові номери в податкових накладних

Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…

4 тижні ago