Самозайнятою підприємцям придумали заміну “ФОП – бізнесу запропонують легалізувати доходи за зниженою ставкою податків, але торкнеться новація не всіх. Відповідний законопроект №5046 у парламенті був зареєстрований нардепом Олексієм Гончаренко (“Європейська солідарність”).

Документ пропонує самозайнятим працівникам, що перебувають в “тіні”, з 17 сфер – починаючи від репетиторів і таксистів, закінчуючи “квартирними” рантьє, – добровільно задекларувати свої доходи.

Натомість їм пропонується низька податкова ставка, щоб більше не боятися штрафу за незаконну діяльність, а також можливість в цілому користуватися перевагами легального заробітку.

Наприклад, каже автор новації, можна буде підтвердити джерело доходу для отримання кредиту. Крім того, самозайнятих осіб – або “незалежних працівників”, як називає Гончаренко нову оподатковуваний групу – повинна привернути простота перебування в ній.

На відміну від ФОП “незалежним працівникам” практично не буде потрібно контактувати з держорганами, а також витрачати багато часу і ресурсів на ведення звітності, яку повністю переведуть в онлайн.

Документ обмежує лише види діяльності, від яких платник може отримувати дохід. Вони, як зазначив Гончаренко, “дуже відомі українцям”, і стосуються працівників сфер обслуговування (від прибиральників і таксистів до прислуги і “домашніх” кондитерів) і мистецтва, ремонтних і технічних фахівців, а також репетиторів, перекладачів і навіть “квартирних” рантьє.

Задекларувати дохід в якості “незалежного працівника” зможуть орендодавці житлових приміщень до 400 кв.м і нежитлових (до 900 кв.м).

Повний список видів діяльності:

  • викладачі;
  • дизайнери;
  • фотографи;
  • перекладачі;
  • професійна, наукова та технічна діяльність що відноситься до інших видів діяльності;
  • няні і “доглядальниці”;
  • виробництво їжі, страв і кондитерських виробів на замовлення;
  • художники;
  • ремонт комп’ютерів, побутових виробів та предметів особистого вжитку;
  • електромонтажні, водопровідні, будівельно-монтажні та інші ремонтні роботи;
  • прибиральники;
  • домашній персонал;
  • надання ландшафтних послуг;
  • техобслуговування та ремонт авто;
  • таксисти і послуги з перевезення речей (переїзду);
  • прокат побутових виробів і предметів особистого вжитку;
  • надання в оренду або суборенду житлових приміщень або їх частин, загальна площа яких не перевищує 400 “квадратів”, нежитлових приміщень або їх частин, загальна площа яких не перевищує 900 кв.м.

За словами народного депутата, 6,5% податків будуть обов’язковима, а на пенсію – за бажанням

Перейти на нову систему запропонують добровільно, а податки буде платити просто. Принаймні, так стверджує автор законопроекту.

Працівник повинен буде сам вести облік своїх “незалежних” доходів, але при цьому позбавляється необхідності подавати декларацію про доходи і використовувати РРО.

“Не потрібно ходити до податкової, подавати звітність, ніхто тебе не перевіряє”, – підкреслив Гончаренко.

Заносити інформацію дозволять або в електронний кабінет платника податків, або в додаток “Дія”. Це необхідно буде робити при надходженні коштів, але сам податок буде стягуватися за квартальний рік. До 1 березня наступного за звітним року податкова повинна буде виписати декларанту рахунок. Його можна буде сплатити до 1 серпня 2021 року.

Законопроект зобов’язує платити незалежних працівників два податки: 5% з доходу і 1,5% військового збору. За бажанням можна також вносити страхові внески на пенсію. Наприклад, працівник, який отримає за рік 300 тис. грн, повинен буде заплатити 19,5 тис. грн. податку.

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Подключение домашнего интернета: как выбрать надежный и стабильный вариант

Сегодня стабильное интернет-соединение — это не просто удобство, а необходимый элемент комфортной жизни. Онлайн-обучение или…

4 дні ago

Локальний бізнес vs великі мережі: чому варто підтримувати місцеві компанії?

Сьогодні споживачі мають широкий вибір між покупками у великих міжнародних мережах та підтримкою локальних підприємств.…

1 тиждень ago

Коли можна не подавати додаток 1 до єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?

ДПС в Івано-Франківській області розповідає, що форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків…

2 тижні ago

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

3 тижні ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

4 тижні ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

4 тижні ago