ЛИСТ
від 06.11.2015 р. № 23731/6/99-99-19-03-02-15
Про розгляд листа
Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо порядку формування податкового кредиту з ПДВ на підставі податкової накладної, у якій прізвище особи, яка склала таку податкову накладну, та електронний цифровий підпис особи, яка її зареєструвала в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), належать різним особам, і повідомляє.
Пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) визначено, що платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в ЄРПН.
Форма і Порядок заповнення податкової накладної затверджені наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957 (далі – Порядок № 957).
Правила реєстрації податкових накладних в ЄРПН встановлені Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (далі – Порядок № 1246).
Згідно з пунктом 5 Порядку № 1246 постачальник (продавець) складає податкову накладну та/або розрахунок коригування у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому в установленому порядку, з використанням спеціалізованого програмного забезпечення.
Після складення податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі на них накладається електронний цифровий підпис посадових осіб постачальника.
Для делегування права підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування іншій посадовій особі платник податку отримує засоби електронного цифрового підпису в акредитованих центрах сертифікації ключів для такої особи та подає контролюючому органові за місцем реєстрації посилені сертифікати електронного цифрового підпису зазначеної особи.
Відповідно до пункту 13 Порядку № 1246 платник податку за окремим запитом може отримувати з ЄРПН інформацію щодо податкової накладної та/або розрахунку коригування у формі витягу, який, зокрема, містить відомості про прізвище, ім’я, по батькові уповноваженої особи, яка склала податкову накладну/розрахунок коригування.
Отже, з урахуванням встановлених правил заповнення та реєстрації податкових накладних, електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну при її реєстрації в ЄРПН, та підпис особи, яка склала податкову накладну, не можуть належати різним особам, а повинні належати одній особі, якій делеговано право підпису податкових накладних.
Згідно з пунктом 7 Порядку № 957 податкова накладна є підставою для віднесення сум податку на додану вартість до податкового кредиту отримувача (покупця), зареєстрованого як платник податку, за умови дотримання вимог щодо реєстрації в ЄРПН та інших вимог, передбачених законодавством.
Не дає права отримувачу (покупцю) на віднесення сум податку до податкового кредиту, зокрема, податкова накладна, складена з порушенням порядку її заповнення.
Таким чином, податкова накладна, у якій прізвище особи, яка її склала, та електронний цифровий підпис особи, яка її зареєструвала в ЄРПН, належать різним особам, є такою, що складена з порушенням порядку заповнення податкової накладної.
Голова
Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…
Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…
Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…
Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…
Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…
Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…