МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
від 24.05.2016 р. № 322/2/2836
1. Відповідно до абзацу одинадцятого пункту 3.4 Інструкції з організації ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах, затвердженої наказом Міністра оборони України від 15.12.2010 р. N 660 (далі – Інструкція), підприємства складають і не пізніше 1 грудня поточного року подають до військових комісаріатів списки громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць, за формою, визначеною в додатку 2 до цієї Інструкції.
Виходячи з наведеного, список надається до військових комісаріатів лише у разі наявності на підприємстві громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць.
Разом з тим у разі відсутності на підприємстві згаданої категорії працівників підприємство може повідомити відповідний військовий комісаріат про їх відсутність. При цьому обов’язковість такого повідомлення Інструкцією не передбачено, тому воно може складатися в довільній формі.
2. Відповідно до вимог Інструкції списки на призовників і військовозобов’язаних ведуться у навчальних закладах за формами, визначеними в додатках 7, 9, 10 до цієї Інструкції.
Разом з тим відповідно до вимог ст. 21 Закону України від 21.10.93 р. N 3543-XII “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” одним із обов’язків підприємств є сприяння військовим комісаріатам у їх роботі в мирний час та під час мобілізації.
Тому згадані списки необхідно подавати на вимогу військових комісаріатів за їх запитами. У разі якщо в цьому запиті форму такого списку не встановлено, підприємство може використовувати форми списків, які визначено в додатках 7, 9, 10 до Інструкції.
3. Відповідно до пункту 15 Положення про військово-транспортний обов’язок, затвердженого постановою КМУ від 28.12.2000 р. N 1921, у редакції постанови КМУ від 17.06.2015 р. N 405 (далі – Положення), керівники підприємств, установ та організацій надають військовим комісаріатам щороку до 20 червня та 20 грудня інформацію про наявність транспортних засобів і техніки, їх технічний стан, а також про громадян, які працюють на підприємствах, в установах і організаціях на таких транспортних засобах і техніці.
Зазначена норма Положення поширюється на всі підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, за наявності на обліку на цих підприємствах транспортних засобів і техніки або змін у їх якісному чи кількісному стані.
Перший заступник начальника |
В. Талалай |
Логістика вантажних перевезень між областями України, незалежно від того, це перевезення меблів чи ж будь-яких…
Право наоскарження висновку моніторингу відповідно до законодавства належить виключно замовнику. Він може брати участь…
Логістика у сфері оптових поставок бензину та дизельного пального є важливою складовою енергетичної інфраструктури, особливо…
Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…
Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…
В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…