Головна » Для завантаження » Закони, положення, нормативи » Інші документи » Лист Міноборони від 07.02.2015р( Про організацію ведення військового обліку..)
Інші документи

Лист Міноборони від 07.02.2015р( Про організацію ведення військового обліку..)

Поділіться з друзями - підтримайте проект

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОБОРОННОГО ТА МОБІЛІЗАЦІЙНОГО ПЛАНУВАННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО ШТАБУ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 07.02.2015 р. № 322/2/964
Про організацію ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників та відповідальність за порушення такого обліку

У головному управлінні оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України за дорученням опрацьовано звернення <…> щодо надання інформації із порядку застосування вимог наказу Міністра оборони України від 15.12.2010 р. N 660 “Про затвердження Інструкції з організації ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах” (далі – наказ Міністра оборони України від 15.12.2010 р. N 660).

За результатами розгляду в межах компетенції інформую.

Щодо створення списків військовозобов’язаних та призовників

Відповідно до вимог пунктів 3.13, 3.14, 3.15 наказу Міністра оборони України від 15.12.2010 р. N 660 всі органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та навчальні заклади повинні заповнювати, вести та надавати до відповідних військових комісаріатів три списки військовозобов’язаних, а саме на: військовозобов’язаних рядового, сержантського та старшинського складу; офіцерів запасу та призовників. Зазначене обумовлено тим, що опрацюванням зазначених списків займаються різні структурні підрозділи військових комісаріатів. Створення та надання зведених списків на всі зазначені категорії громадян призведе до витрати зайвого часу на їх опрацювання та позначиться на результативності роботи військових комісаріатів.

Щодо відповідальності за порушення військового обліку військовозобов’язаних та призовників

Розмір штрафу, передбаченого Кодексом України про адміністративні правопорушення та Кримінальним кодексом України, з неоподаткованого мінімуму доходів громадян, встановленого законодавством, на сьогодні становить 17 гривень. Виходячи із зазначеного, вказані <…> розміри санкцій відповідають дійсності.

Щодо виконання обов’язків керівниками стосовно забезпечення явки підпорядкованих працівників до військових комісаріатів

Відповідно до вимог Законів України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, “Про військовий обов’язок та військову службу”, наказу Міністра оборони України від 15.12.2010 р. N 660 керівники підприємств зобов’язані забезпечувати своєчасне прибуття працівників за викликом військового комісаріату, а також постійно здійснювати контроль за дотриманням працівниками правил військового обліку.

Виконання згаданої правової норми зобов’язує керівників вжити всіх передбачених законодавством заходів щодо прибуття працівників за викликом військового комісаріату, а також створити необхідні умови щодо виконання військовозобов’язаними своїх обов’язків.

Примірний алгоритм дій керівника може бути таким: з отриманням розпорядження військового комісаріату про виклик працівників необхідно видати наказ керівника про направлення військовозобов’язаних до військового комісаріату із зазначенням терміну прибуття та призначенням старшого від підприємства;

довести зазначений наказ до військовозобов’язаних;

у разі невиконання військовозобов’язаними вимог наказу та неприбуття до військового комісаріату письмово повідомити про порушників правил військового обліку військового комісара, а також направити повідомлення до органів внутрішніх справ про доставку до військового комісаріату військовозобов’язаних, які ухиляються від виконання військового обов’язку в запасі.

Тимчасово виконуючий обов’язки начальника
Головного управління оборонного та
мобілізаційного планування Генерального штабу
Збройних Сил України – генерал-майор

В. Талалай

 


Поділіться з друзями - підтримайте проект