ЛИСТ від 02.03.2015 р. N 7023/7/99-99-19-02-02-17 “Про використання статусу неприбутковості”

Головним управлінням ДФС в областях та м. Києві,
Міжрегіональному головному управлінню ДФС – Центральному офісу з обслуговування великих платників

Про використання статусу неприбутковості

Державна фіскальна служба України у зв’язку з чисельними запитами від платників податків повідомляє про використання статусу неприбутковості установами та організаціями в умовах змін до Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

Після внесення змін до Кодексу Законом України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” (далі – Закон N 71), починаючи з 01 січня 2015 року, змінено порядок оподаткування неприбуткових організацій.

Відповідно до вимог пп. 14.1.121 п. 14.1 ст. 14 Кодексу неприбутковими підприємствами, установами та організаціями вважаються підприємства, установи та організації, основною метою діяльності яких є не одержання прибутку, а провадження благодійної діяльності та меценатства і іншої діяльності, передбаченої законодавством.

Підпунктом 133.1.1 п. 133.1 ст. 133 Кодексу встановлено, що не є платниками податку:

1) бюджетні установи;

2) громадські об’єднання, політичні партії, релігійні, благодійні організації, пенсійні фонди, метою яких не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов’язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій.

З метою оподаткування центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, веде реєстр всіх установ та організацій, які зазначені в підпунктах 1 та 2 цього підпункту.

Такі установи та організації не є платниками податку на прибуток лише після їх внесення до Реєстру неприбуткових організацій та установ контролюючими органами в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

До внесення змін до Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2013 р. N 37, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.02.2013 р. за N 267/22799, починаючи з 01.01.2015 р., установи та організації, внесені станом на 31.12.2014 р. до Реєстру та включені до переліку установ та організацій, зазначеного у пп. 133.1.1 п. 133.1 ст. 133 Кодексу, а також відповідають умовам, встановленим абзацом 2 цього підпункту (метою яких не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов’язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій), продовжують використовувати статус неприбутковості.

Всі установи та організації, які станом на 31.12.2014 р. внесені до Реєстру, незалежно від того, підпадають під дію положень пп. 133.1.1 п. 133.1 ст. 133 Кодексу чи ні, обов’язково подають податковий звіт за 2014 рік за діючими формами в установлений для річного звітного періоду термін – протягом 60 календарних днів до закінчення звітного року, тобто не пізніше 2 березня 2015 року.

Головним управлінням ДФС в областях, м. Києві та Міжрегіональному головному управлінню ДФС – Центральному офісу з обслуговування великих платників довести зазначений лист до відома платників податку і підпорядкованих підрозділів та забезпечити його врахування при проведенні контрольно-перевірочної роботи та апеляційних процедур.

В. о. Голови

М. В. Мокляк

Share
Опубліковано
Buhgalter

Recent Posts

В Україні з’явилася платформа автоматичного розрахунку податку з інвестицій

Сервіс покликаний допомогти інвесторам фондового ринку швидко та в зручний спосіб згенерувати документи, необхідні для…

2 тижні ago

Почему аренда кулера и кофемашины выгоднее покупки: решение для современного офиса

В современном мире эффективность работы офиса напрямую зависит от условий, в которых работают сотрудники. Общий…

2 тижні ago

Що не так із бухобліком в Україні? Онлайн-бухгалтерія Dilovod запустила масштабне опитування серед бухгалтерів

На четвертому році повномасштабної війни український бізнес продовжує працювати в умовах, які потребують максимальної стійкості,…

4 тижні ago

Як виправити помилку в ПН: неправильний код ставки ПДВ (14% або 20% замість 0%)?

Податківці у підкатегорії 101.29 ЗІР надали роз'яснення, що для операцій з вивезення за межі митної території України…

1 місяць ago

Як здійснюється оплата за допомогою Google Pay

Google Pay є одним з найбільш популярних цифрових платіжних сервісів, що трансформував те, як ми…

1 місяць ago

Як професіонали адаптуються до змін у фінансових стандартах

У зв’язку з глобалізацією економіки виникла гостра потреба в уніфікованих стандартах фінансової звітності, що дають…

1 місяць ago