Консультації

Медобслуговування по-новому вже з літа 2018

Наказ МОЗ від 19.03.2018 за № 504 визначає перелік послуг ПМП, вартість яких компенсує держава через Національну Службу здоров’я України (НСЗУ).

Отже, терапевти, педіатри та сімейні лікарі будуть спостерігати за станом здоров’я пацієнтів, проводити діагностику і лікувати найбільш поширені хвороби, травми, отруєння, патологічні, фізіологічні (під час вагітності) стану. Також лікарі будуть спостерігати за пацієнтами з хронічними захворюваннями і станами. При необхідності лікар дасть направлення до фахівця вторинної або третинної допомоги – лора, ендокринолога, хірурга і т.д. – буде консультуватися з ними щодо вашого лікування.

Крім того, лікар буде надавати невідкладну допомогу при гострому розладі фізичного або психічного здоров’я, а то й потрібно екстреної, спеціалізованої або високоспеціалізованої медичної допомоги. До компетенції лікаря ПМП також відноситься проведення профілактичних втручань (вакцинація), консультативна допомога, спостереження за здоровою дитиною, неускладненою вагітністю і окремі послуги паліативної допомоги. Лікар також видасть потрібну довідку, листок непрацездатності, направлення для проходження медико-соціальної експертизи та т.п.

В рамках медичних послуг з надання ПМП проводяться наступні лабораторні та інструментальні діагностичні дослідження: загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, загальний холестерин, вимірювання артеріального тиску, електрокардіограма, вимір ваги, зросту, окружності талії, швидкі тести на вагітність , тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити.

Рішення про виїзд за викликом пацієнта додому буде приймати лікар. Пацієнт може зателефонувати і записатися на прийом до лікаря або обгрунтувати необхідність і викликати лікаря до себе додому, залишивши при цьому свої контактні дані. Лікар тепер має можливість передзвонити пацієнтові і обговорити з ним його проблему, а також домовитися про час візиту. Записатися на прийом до лікаря можна буде особисто, по телефону, електронній пошті або іншими засобами зв’язку.

Пацієнтів прийматимуть згідно з графіком роботи установ ПМП. Надавач ПМП може створити черговий кабінет для обслуговування населення поза годин прийому, а також для надання допомоги у вихідні, святкові та неробочі дні

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

4 дні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

4 дні ago

Безопасность интернет-платежей — виды мошенничества и способы защиты

Сегодня не выходя из дома можно осуществить практически любой базовый финансовый процесс (оплатить покупки, билеты,…

4 дні ago

Податковий агент при виплаті доходу фізособі не утримав ПДФО: хто відповідальний?

ДПС у Луганській області розповідає, що відповідно до підпункту 168.1.1 пункту 168.1 статі 168 ПКУ податковий…

2 тижні ago

Як платників податків м. Києва розподілено між Центральною, Лівобережною та Правобережною ДПІ?

Головне  управління  ДПС у  м. Києві інформує, що у зв’язку з внесенням змін до Організаційної структури…

2 тижні ago

Оподаткування закупівлі ліцензій ERP (на прикладі Odoo) в нерезидента: ключові аспекти

В умовах стрімкого розвитку технологій і глобалізації бізнесу українські компанії все частіше користуються програмними рішеннями,…

2 тижні ago