Midjourney — це нейромережа, що перетворює написаний користувачем текст на зображення, які потім можна використовувати навіть у комерційних цілях. Звичайно, поки вона не може замінити людського дизайнера, але з простими завданнями, які не вимагають високої точності та відповідності справляється легко.
В цьому матеріалі редакція AIN.UA розповість про особливості використання нейромережі Midjourney, авторські права на згенеровані нею зображення та шляхи отримання практично необмеженої кількості генерацій без платної підписки.
Midjourney — це генеративна нейромережа, що може створювати зображення на основі текстового опису, наданого користувачем. Такі зображення можна використовувати в блогах, соцмережах, ЗМІ, проте про юридичні особливості та права користувачів ми поговоримо нижче.
Midjourney наразі доступний лише через бота Discord. Користувачі можуть генерувати зображення через пряме спілкування з ботом на офіційному сервері Midjourney або шляхом запрошення бота на сторонній сервер.
Як згенерувати зображення в Midjourney:
Як ви зможете використати отримане зображення? На офіційному сайті Midjourney є розділ «Умови використання», де прописані як права користувача, так і права, які користувач сервісу надає Midjourney. Щодо некомерційного використання з цього розділу нас цікавить два пункти правил:
«Використовуючи Послуги, ви передаєте компанії Midjourney безстрокову, всесвітню, невиключну, субліцензійну, безплатну, безвідкличну ліцензію на авторське право на відтворення, підготовку похідних робіт, їх публічний показ, відтворення, субліцензування та розповсюдження, що поширюється на текстові та графічні підказки, які ви вводите в або активи, створені службою за вашим описом. Ця ліцензія діє після розірвання цієї Угоди будь-якою стороною з будь-якої причини».
Таким чином, перше, про що нас повідомляє компанія — це про її право на подальше відтворення, редагування, демонстрацію та практично будь-яке інше використання згенерованих вами зображень чи текстових підказок для нейромережі. Крім того, такі самі дії може виконувати й будь-який інших користувач сервісу, а не лише компанія. Проте й користувачі мають певні права.
«Згідно з вищезазначеною ліцензією, ви володієте всіма активами, які створюєте за допомогою наших послуг, наскільки це можливо згідно з чинним законодавством. Ваше право власності на створені вами активи зберігається, навіть якщо протягом наступних місяців ви знизите або скасуєте своє членство.
Таким чином авторські права на згенерований контент належать користувачу, який створив картинку. Користувач може відносно вільно розпоряджатися згенерованим зображенням — викладати його на сайти, створювати постери, одягу та інші речі з цим зображенням. Проте такі самі дії можуть робити й інші користувачі Midjourney, які побачать/відтворять це або подібне зображення.
Якщо говорити про комерційне використання, то тут вже необхідно купувати преміум підписку Midjourney, оскільки в правилах компанії написано, що ви не є власником активів, якщо використовуєте безплатну версію сервісу.
«Якщо ви не платний учасник, ви не володієте створеними вами активами. Натомість Midjourney надає Вам ліцензію на Об’єкти згідно з міжнародною ліцензією Creative Commons Noncommercial 4.0 Attribution («Ліцензія на об’єкти»)».
Ця ліцензія передбачає, що ви маєте дотримуватись наступних правил:
При цьому платні користувачі отримують права на комерційне використання результатів роботи Midjourney. Крім того, як сказано в правилах, ви зможете обійти деякі з цих загальнодоступних налаштувань, які роблять вашу роботу доступною інших користувачам.
Midjourney — це платна нейромережа, яка має безплатний демо-доступ, в якому доступна генерація всього 25 зображень. Крім того, передбачається, що прості користувачі спілкуються з нею в загальному чаті, де всі бачать ваш запит і результат роботи нейромережі, а величезна кількість запитів не дозволяє адекватно користуватися генерацією.
Крім базового безплатного користування Midjourney пропонує також і три тарифних плани на вибір: Basic, Standard та Pro, які відрізняються між собою ціною, кількістю доступних генерацій в режимах Relax (коли нейромережа який обробляє запити по черзі) та Fast (обробляє запит із найвищим пріоритетом в режимі реального часу).
Якщо вам недостатньо 25 генерацій зображення, проте не потрібні додаткові переваги платних тарифних планів, то є спосіб отримати практично нескінченну кількість генерацій. Для цього необхідно:
Найкращий пункт обміну. Критерії та поради при виборі обмінника Коли потрібно обміняти 100-200 доларів, люди…
У статті 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 №12000 визначили…
Компьютерная игра Counter-Strike 2 является одной из самых популярных киберспортивных дисциплин благодаря тому, что тут…
Порушення умов договору – це серйозна проблема, яка може призвести до фінансових втрат, втрати часу…
Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…
Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…