Новини законодавства

Мін’Юст презентував скасування 100 нормативно-правових актів, які створювали бар’єри для бізнесу

Міністерство юстиції розробило проект розпорядження Кабінету Міністрів, яким скасовуються майже 100 нормативно-правових актів різних міністерств та відомств, які втратили свою актуальність та фактично встановлюють бар’єри для підприємців. Про це сьогодні в ході прес-конференції повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«За дорученням Прем’єр-міністра Міністерство юстиції щомісячно проводить аналіз величезної кількості актів, які приймалися за останні 25 років, і рішень, які ми отримали у спадок від Радянського Союзу. Сьогодні ми хочемо презентувати ініційований Міністерством юстиції проект рішення Уряду про скасування майже 100 нормативно-правових актів різних Міністерств і відомств, які створюють бар’єри для українського бізнесу», – зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, відповідне рішення буде прийнято на найближчому засіданні Кабміну. Зокрема, буде скасовано 93 нормативно-правових акти. Ще відносно 7 надані рекомендації про приведення документів у відповідність з чинним законодавством.

Він нагадав, що найбільше зло для кожного підприємця – це регуляторні бар’єри. Так склалося, що Україна успадкувала від Радянського Союзу погану практику повної зарегульованості всіх сфер життя різними інструкціями, порядками та іншими документами.

«За 25 років цей спадок перетворився на величезний блок корупційних маніпуляцій, які використовували державні службовці у своїх цілях», – сказав Міністр юстиції.

Він звернув увагу на те, що протягом останніх років Уряд спільно з представниками громадянського суспільства та експертним середовищем проводить повноцінну «вичистку» актів, які не просто втратили свою актуальність, а часто шкодять підприємцям. Минулого року Кабінет міністрів скасував своїм рішенням понад 360 нормативно-правових актів. Нині – ще майже 100.

«Хочу анонсувати, що нині ми проводимо аналіз ще понад 400 нормативно-правових актів різних міністерств. До кінця березня міністерства мають надати обґрунтування стосовно актів, які вони вважають актуальними. Відповідно до обґрунтувань ми проведемо справжню дерегуляційну гільйотину зі скасування сотень документів, які бюрократи «наплодили» за останні 25 років», – заявив Павло Петренко.

За словами співголови комітету з розвиту підприємництва Спілки українських підприємців Андрія Єрашова, жодна галузь не може зростати достатньо стрімко, якщо є бар’єри, які притримують її розвиток.

«Бізнес перш за все, очікує від влади спрощення умов ведення бізнесу та покращення бізнес-клімату. Зробити це можна лише надавши бізнесу можливість вільно розвиватися та прибравши регуляторні бар’єри», – наголосив він.

Аналітик EasyBusiness Андрій Шпаков у свою чергу зазначив, що представників бізнес середовища не може не радувати, що центральні органи влади орієнтовані на ліквідацію рудиментарних радянських норм, які заважать бізнесу і не відповідають актуальній ситуації в країні.

«Ми дуже раді такому продовженню хвилі дерегуляції. Ми завжди підтримували й надалі підтримуватимемо Міністерство юстиції задля покращення бізнес клімату», – сказав він.

Share
Опубліковано
Buhgalter

Recent Posts

Обязательная страховка для водителя в один клик

Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…

3 тижні ago

Готівкові кредити: для чого їх використовують?

Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…

3 тижні ago

Трейдинг для новичков: советы и рекомендации

Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…

3 тижні ago

Чи буде штраф за однакові номери в податкових накладних

Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…

4 тижні ago

Актуальні запитання – відповіді щодо формування стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA)

Одеська ДПС надала відповіді на запитання щодо формування стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA). 1. Яким чином визначати…

4 тижні ago

Нюанси заповнення заголовної частини ПН на постачання товарів працівникам

У разі здійснення операцій з постачання товарів у рахунок оплати праці працівників у рядку «Індивідуальний…

4 тижні ago