Головна » Бухгалтеру » Консультації » Мінфін надав чотири узагальнюючі податкові консультації
Консультації

Мінфін надав чотири узагальнюючі податкові консультації

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Мінфіном України 03.04.2018 р. видано наказ  № 400 «Про затвердження узагальнюючих податкових консультацій з деяких питань оподаткування податком на прибуток підприємств та податком на доходи фізичних осіб»: затверджено чотири узагальнюючі податкові консультації (УПК) щодо визначення питання безнадійної заборгованості, розрахунку лімітів для обліку банківських резервів та деяких деталей стосовно прощення заборгованості. Таким чином, відомство продовжує роз’яснювати питання оподаткування в рамках проекту «Податки Просто».

У чому суть?

Узагальнюючі податкові консультації – це дієвий інструмент, який дасть змогу суттєво скоротити підстави для адміністративних і судових спорів між платниками податків та контролюючими органами.

Вищезазначеним наказом затверджено чотири узагальнюючі податкові консультації:

щодо необхідності звернення до суду для визнання заборгованості безнадійною. Консультація визначає, що у разі якщо заборгованість відповідає ознаці, визначеній у пп. «а» пп. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу, платники податку не повинні здійснювати перевірку відповідності такої заборгованості іншим ознакам, передбаченим пп. 14.1.11 цього пункту;

щодо застосування положень п. 139.3 ст. 139 Кодексу стосовно порядку врахування перевищення резерву над розміром установленого ліміту. Консультацією визначено: порядок розрахунку розміру ліміту, встановленого пп. 1 пп. 139.3.3 п. 139.3 ст. 139 Кодексу у редакції, що діяла до 01.01.2018 р., та подальше врахування резерву, що перевищує цей ліміт, для цілей оподаткування у податкових (звітних) періодах до 01.01.2018 р.; яким чином відображається списання (відшкодування) заборгованості за рахунок тієї частини резерву, на яку збільшувався фінансовий результат до оподаткування у зв’язку з перевищенням над лімітом, та здійснюються облік задекларованого перевищення резерву над лімітом і його використання для цілей оподаткування у податкових (звітних) періодах до 01.01.2018 р.;

щодо необхідності здійснення коригування фінансового результату до оподаткування у зв’язку з використанням резерву при здійсненні прощення фінансовою установою заборгованості боржника. Консультацією визначено, що фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму використаного резерву у податкових (звітних) періодах після 01.01.2018 р. у разі якщо прощенню підлягає заборгованість фізичних осіб, які є пов’язаними з таким кредитором або перебувають з таким кредитором у трудових відносинах, або перебували з таким кредитором у трудових відносинах, і період між датою припинення трудових відносин таких осіб і датою прощення їх заборгованості не перевищує три роки;

щодо належного повідомлення боржника – фізичної особи про анулювання (прощення) боргу. Консультацією визначено порядок застосування положень пп. «д» пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу щодо повідомлення боржника – фізичної особи про анулювання (прощення) боргу. Зокрема, визначено, що у разі направлення рекомендованого листа з повідомленням про вручення достатнім підтвердженням належного повідомлення боржника може бути відповідний документ, що підтверджує факт направлення повідомлення, у тому числі розрахунковий документ, виданий оператором поштового зв’язку.

Що це дає?

Роз’яснення цих питань усуне неоднозначне трактування окремих норм податкового законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

«Податки Просто» —  це ініціатива Мінфіну України з метою консолідування сил у пошуку рішень, спрямованих на поліпшення процедур адміністрування податків.


Поділіться з друзями - підтримайте проект