26 лютого 2018 року ДФСУ оприлюднила проект наказу Мінфіну „Про затвердження змін до наказу Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21” (завантажити).

Чому виникла необхідність внесення змін?

Нагадаємо, що 1 січня 2018 року набрав чинності Закон від 07.12.2017 р. № 2245-VIII, який вніс численні зміни до Податкового кодексу. Зокрема, згідно з ним сільськогосподарські товаровиробники, внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону №1877-IV, подають декларацію з ПДВ з додатком, у якому зазначають обсяг податкових зобов’язань з ПДВ з постачання товарів за результатами діяльності за операціями, визначеними п. 16-1.3 Закону №1877, розрахований за даними податкових накладних за відповідний звітний податковий період, зареєстрованих у ЄРПН. 

На сьогодні форми податкової звітності з ПДВ не дають можливості повною мірою реалізувати ці норми ПКУ. З огляду на це й виникла необхідність у внесенні змін до форм  звітності з ПДВ.

 

Що пропонується змінити?

1) У новій редакції запропоновано викласти такі додатки до декларації з ПДВ:

  • Додаток 1 “Розрахунок коригування сум податку на додану вартість (Д1)” (завантажити);
  • Додаток 5 “Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)” (завантажити);
  • Додаток 9 “Розрахунок  податкових зобов’язань за операціями, визначеними в статті 161 Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України”, та питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (ДС9)” (завантажити).

 

2) Відповідно вносяться зміни й до Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21. Зокрема, уточнено, що:

– у таблиці 1 (ДС9) зазначається обсяг податкових зобов’язань з ПДВ з постачання товарів за результатами діяльності за операціями, визначеними п. 16-1.3 Закону №1877, розрахований за даними податкових накладних за відповідний звітний (податковий) період, зареєстрованих у ЄРПН;

– у разі формування суми ПЗ за звітний (податковий) період на підставі податкових накладних, не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації, відомості про такі податкові накладні зазначаються у таблиці 1.1 (Д5) (додаток 5). Відомості про суми ПДВ, вказані в ПН, складених з 1 липня 2015 року і включених до суми ПЗ за минулі звітні (податкові) періоди, та не зареєстрованих в ЄРПН, зазначаються у таблиці 1.2 (Д5) (додаток 5), крім податкових накладних, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені у таблиці 1.1 (Д5) (додаток 5);

– у разі коригування ПЗ, у зв’язку зі збільшенням суми компенсації за звітний (податковий) період на підставі розрахунків коригування, складених у звітному (податковому) періоді та не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації, заповнюється таблиця 1.1 (Д1) (додаток 1). Відомості про коригування ПЗ у разі збільшення суми компенсації за минулі звітні (податкові) періоди на підставі розрахунків коригування до ПН, складених з 1 липня 2015 року та не зареєстрованих в ЄРПН, зазначаються у таблиці 1.2 (Д1) (додаток 1), крім розрахунків коригування, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені у таблиці 1.1 (Д1) (додаток 1).

3) Пропонується встановити, що таблиці 1.2 (Д1) (додаток 1)  та 1.2 (Д5) (додаток 5) до декларації з ПДВ заповнюються за звітний (податковий) період, за який вперше подається декларація, з урахуванням змін, внесених цим наказом.

Очікується, що наказ набере чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування. 

Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на адресу розробника:

  • поштову – 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, Державна фіскальна служба України, Департамент методологічної та нормотворчої роботи;
  • електронну – m.temruk@sfs.gov.ua
Share
Опубліковано
Buhgalter

Recent Posts

Где заказать высокие кроссовки от adidas?

Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…

4 дні ago

Малий, середній та великий бізнес: які види підприємств існують в Україні?

Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…

5 днів ago

Обязательная страховка для водителя в один клик

Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…

4 тижні ago

Готівкові кредити: для чого їх використовують?

Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…

4 тижні ago

Трейдинг для новичков: советы и рекомендации

Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…

4 тижні ago

Чи буде штраф за однакові номери в податкових накладних

Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…

1 місяць ago