Головна » Бухгалтеру » Консультації » Митне оформлення авто, ввезених в Україну: відповіді на питання від ДФС
Консультації

Митне оформлення авто, ввезених в Україну: відповіді на питання від ДФС

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Які документи потрібно подати для митного оформлення авто, ввезених в Україну з Литви, Польщі, Болгарії, Німеччини?

Разом з митною декларацією (оформлюється митним брокером) на транспортний засіб, що декларується в режим імпорту (вільний обіг), подаються такі основні документи:

– реєстраційні (технічні) документи на транспортний засіб (як правило, це технічний паспорт);

– документи, що підтверджують право власності особи на транспортний засіб (як правило, це договір купівлі-продажу) або право ним розпоряджатися та декларувати (як правило, це доручення);

– рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару (можливо, це буде один і той же документ, що підтверджує право власності).

В якому місці та в якій митниці я можу розмитнити транспортний засіб?

Митне оформлення здійснюється – у будь-якій митниці України.

Чи може скористатися знижкою протягом 90 днів людина, яка вже розмитнила таке авто?

Ні, знижка протягом 90 днів (тобто, коефіцієнт 0,5 при сплаті акцизного податку) може бути застосована при оформленні громадянином лише одного легкового транспортного засобу.

Чи необхідно приїхати на авто в зону митного контролю для його огляду?

Митне оформлення здійснюється з обов’язковим пред’явленням авто, тобто:

– пред’явлення авто митниці є обов’язковим;

– рішення про проведення митного огляду приймає посадова особа митниці з урахуванням вимог законодавства;

– доставка транспортного засобу в зону митного контролю здійснюється декларантом після подання електронної митної декларації та отримання від органу доходів і зборів повідомлення, надісланого з використанням інформаційно-телекомунікаційної системи органів доходів і зборів, із зазначенням дати та часу пред’явлення транспортного засобу органу доходів і зборів.

Може людина сама звернутися на митницю та подати документи для імпорту авто, чи для цього потрібен спеціальний митний брокер. Якщо потрібен – де взяти перелік брокерських фірм, яка середня вартість брокерських послуг?

А) Теоретично громадянин може спробувати самостійно заповнити митну декларацію та подати необхідні документи (законодавством це не забороняється).

Існує інший варіант: звернутись до митного брокера – до кваліфікованого спеціаліста, оскільки законодавством передбачено, що транспортні засоби декларуються із заповненням митної декларації, порядок заповнення якої потребує спеціальних знань та відповідного програмного забезпечення. Крім того законодавством передбачено подання лише електронної митної декларації, а для цього потрібно отримати електронний ключ.

Б) Інформація про митних брокерів постійно оновлюється та розміщується на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у рубриці „Реєстри” (Реєстр підприємств, яким надано дозвіл на провадження митної брокерської діяльності).

В) Інформацію про вартість брокерських послуг можна дізнатись у митних брокерів (ДФС не контролює цю вартість).

ДФС

Нагадаємо, що  відповідно до частини 8 Закону пільговий період дії ставки акцизного податку (коефіцієнт 0,5) для митного оформлення легкових транспортних засобів діє протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності цим Законом, тобто до 22 лютого 2019 включно. 


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка