Модельний статут – це типовий установчий документ, який затверджений Кабінетом Міністрів України і використовується для створення та провадження діяльності юридичних осіб відповідної організаційно-правової форми, а також містить положення, що регулюють правовий статус, права, обов’язки та відносини, які пов’язані із створенням, управлінням та провадженням господарської діяльності юридичних осіб.
Насамперед, варто звернути увагу, що діяльність на підставі модельного статуту може здійснювати лише господарське товариство у формі Товариства з обмеженою відповідальністю. Ніякі інші організаційно-правові форми юридичних осіб не можуть використовувати модельний статут.
Варто також зазначити, що модельний статут включає в себе тільки загальні положення, які стосуються діяльності ТОВ. А тому, основні ознаки Товариства, які покликані ідентифікувати його унікальність та самостійність, такі як: найменування, предмет діяльності, місцезнаходження, склад учасників, розмір статутного капіталу, частки засновників (учасників), порядок внесення ними вкладів тощо, необхідно зазначати у рішенні про створення Товариства. У цьому ж рішенні обов’язково необхідно вказувати про провадження діяльності Товариства на основі модельного статуту. Таке рішення підписується усіма засновниками.
Незважаючи, на усі плюси та мінуси використання модельного статуту, варто пам’ятати, що діючі ТОВ можуть у будь-який час відмовитися від використання модельного статуту і продовжувати вести свою діяльність на основі власноруч розробленого установчого документа.
З вступом у дію нового Закону України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”, тимчасово припинено реєстрацію нових товариств на модельному статуті через невідповідність з цим Законом. Зареєстровані компанії продовжують свою діяльність на підставі модельного статуту.
В современном мире эффективность работы офиса напрямую зависит от условий, в которых работают сотрудники. Общий…
На четвертому році повномасштабної війни український бізнес продовжує працювати в умовах, які потребують максимальної стійкості,…
Податківці у підкатегорії 101.29 ЗІР надали роз'яснення, що для операцій з вивезення за межі митної території України…
Google Pay є одним з найбільш популярних цифрових платіжних сервісів, що трансформував те, як ми…
У зв’язку з глобалізацією економіки виникла гостра потреба в уніфікованих стандартах фінансової звітності, що дають…
Аренда помещений для конференций в Киеве может понадобиться для проведения деловых мероприятий, таких как конференции,…