Держоргани інформують

МОЗ пояснило різницю між бустерною та додатковою дозами вакцини від COVID-19

Бустерна доза вакцини проти COVID-19 необхідна для посилення її ефективності та вводиться через 6 місяців після другої дози.

Додаткова доза призначена для людей з тяжкими хворобами та ослабленим імунітетом, вводиться через 28 днів після основного курсу. Пояснив очільник МОЗ Віктор Ляшко.

Оптимальним є введення ревакцинальної дози від 181 до 270 дня від отримання останньої дози і передбачає видачу документів про вакцинацію, що діятимуть 270 днів з дати останнього щеплення.
Бустерну дозу роблять м-РНК вакцинами Moderna та Pfizer на всі типи вакцини.

Запровадження додаткової дози не впливає на термін дії сертифікату чи міжнародного свідоцтва про вакцинацію. Документ діятиме 365 днів із дати введення другої дози.

Хоча, вже 24 грудня, під час брифінгу заступниця міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич розповіла, коли  ЄС готується змінити правила для іноземних COVID-сертифікатів. 

“10 січня 2022 року Європейська комісія готується скоротити термін дії COVID-сертифікатів. Відповідне рішення стосуватиметься насамперед іноземних цифрових документів, які були видані в країнах ЄС і підтверджують повний курс щеплення від коронавірусної хвороби. Термін дії таких документів буде скорочено з 365 днів до 270 днів”, —

пояснила Марія Карчевич. 

Заступниця додала, що наразі українські COVID-сертифікати визнають у 55 країнах світу, що входять до Довірчої мережі. Водночас подальший План розвитку мережі у 2022 році дозволить з українським COVID-сертифікатом відвідувати щонайменше 80 країн.

Нагадаємо, у 2022 році Україна приєднається до Глобальної мережі COVID-сертифікатів. 

Дізнатись більше інформації про COVID-сертифікати, як їх отримати та які різновиди існують можна на  порталі ДІЯ

 

Коронавірус в регіонах

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

1 тиждень ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

2 тижні ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

2 тижні ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

2 тижні ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

3 тижні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

3 тижні ago