Наказом Міністерства фінансів України № 15 від 17.01.2022 року внесено зміни до форми податкової накладної, розрахунку коригування та Порядку їх заповнення. Зауважимо, що значних змін у формах ПН та РК не відбулося. Зміни стосуються лише платників ПДВ, які здійснюють постачання тютюнових виробів за максимальними роздрібними цінами. Але складати ПН та РК за новими формами будуть всі платники ПДВ.
У формі податкової накладної оновлено назву графи 7 Розділу Б. Тепер вона має назву: “Ціна постачання одиниці товару/послуги або максимальна роздрібна ціна товарів без урахування податку на додану вартість”.
Також зміни внесено до графи 6 додатка 1 до податкової накладної -«ціна одиниці товару/послуги або максимальна роздрібна ціна товарів без урахування податку на додану вартість».
Відповідно змінилася й назва графи 8 розрахунку коригування до податкової накладної: «ціна постачання товарів/послуг або максимальна роздрібна ціна товарів».
Крім того, змінами до Порядку заповнення податкової накладної передбачено, що платники податку на додану вартість у разі здійснення операцій з постачання товарів, базою оподаткування для яких встановлено максимальні роздрібні ціни, складають окремі податкові накладні та зазначають у другій частині порядкового номера такої податкової накладної код “6”.
При цьому, у разі складання податкової накладної на операції з постачання товарів, базою оподаткування для яких встановлено максимальні роздрібні ціни, у графі 7 зазначається максимальна роздрібна ціна товару без урахування ПДВ.
Крім того, змінами передбачено, що правила складання двох ПН у разі постачання товарів нижче ціни придбання не діють на постачання товарів, базою оподаткування для яких встановлено максимальні роздрібні ціни
Наказ набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування. Публікацію наказу заплановано на 15 лютого 2022 року в “Офіційному віснику України” № 13.
Нові форми податкової накладної та розрахунку коригування діятимуть з 16 лютого 2022 року.