Сьогодні, 30 січня, вступив у силу Закон № 2168-VIII «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». У Кабміну є 3 місяці, щоб опрацювати питання запровадження загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування.

Крім того, Кабмін повинен встановити порядок призначення та надання медичних субсидій – безготівкової допомоги, що надається за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів для оплати необхідних пацієнту медичних послуг і лікарських засобів.
Поетапно, до 2020 року, будуть визначені переліки і обсяг медичних послуг (включаючи медичні вироби) і лікарських засобів, повністю оплачуваних за рахунок коштів Держбюджету згідно з тарифом, для профілактики, діагностики, лікування і реабілітації в зв’язку з хворобами, травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв’язку з вагітністю та пологами. Це має на увазі програма державних гарантій медичного обслуговування населення.

Відзначимо, що Кабмін вже визначив методологію і порядок обліку фактичних витрат, які здійснюють установи охорони здоров’я в зв’язку з наданням медичних послуг і які враховуються при встановленні єдиних тарифів на медичні послуги. Держава повністю повинно оплачувати громадянам, іноземцям, особам без громадянства, які постійно проживають в Україні, і біженцям або яка потребує додаткового захисту, медичні послуги і ліки, пов’язані з наданням:
1) екстреної медичної допомоги;

2) первинної медичної допомоги – передбачає надання консультації, проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів, здійснення профілактичних заходів; направлення відповідно до медичних показань пацієнта, який не потребує екстреної медичної допомоги, для надання йому вторинної або третинної медичної допомоги; надання невідкладної медичної допомоги в разі розладу фізичного чи психічного здоров’я пацієнта, який не потребує екстреної, вторинної або третинної допомоги. Допомога надають заклади охорони здоров’я та ФОП, які мають ліцензію. Медична допомога можуть надавати сімейний лікарі, лікарі інших спеціальностей та інші медпрацівники;

3) вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги;

4) третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;

5) паліативної медичної допомоги;

6) медичної реабілітації;

7) медичної допомоги дітям до 16 років;8) медичної допомоги в зв’язку з вагітністю та пологами. До 31 грудня 2024 року в установах охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, які є постачальниками медичних послуг за програмою медичних гарантій, обсяг платних медичних послуг, що не входять в програму, може становити не більше 20% від обсягу всіх наданих послуг.

З Держбюджету окремо фінансуються програми громадського здоров’я, заходи боротьби з епідеміями, проведення медико-соціальної експертизи, діяльності, пов’язаної з проведенням судово-медичної і судово-психіатричної експертиз та інших програм в галузі охорони здоров’я, що забезпечують виконання загальнодержавних функцій згідно з переліком Кабміну.

Пацієнт має право самостійно вибрати лікаря: заклади первинної медичної допомоги повинні підписати з пацієнтами Декларацію про вибір лікаря первинної допомоги, починаючи з квітня. У разі неможливості обрання лікаря пацієнт має право звернутися до уповноваженого органу або його територіальні органи за роз’ясненнями щодо постачальників медичних послуг, пов’язаних з наданням первинної медичної допомоги.

Договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій полягає в письмовій (електронній) формі між закладом охорони здоров’я незалежно від форми власності або фізичною особою – підприємцем, який отримав ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, і уповноваженим органом. Також передбачений запуск електронної системи охорони здоров’я, яка замінить паперові медичні картки та довідки, а також дозволить лікарям виписувати електронні рецепти.

За повідомленнями ресурсу ЮрЛіга

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

1 день ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

5 днів ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

1 тиждень ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

1 тиждень ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

2 тижні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

2 тижні ago