Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Наразі міжнародний сертифікат про проходження вакцинації в Україні працює далеко не для всіх країн.
Це цікаво

Наразі міжнародний сертифікат про проходження вакцинації в Україні працює далеко не для всіх країн.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Перший заступник міністра цифровий трансформації Олексій Вискуб розповів, що відбувається з визнанням у світі про володіння приватною власністю, виданого Україною.

«На цьому тижні почнемо проходити самооцінку готовності до визнання наших сертифікатів країнами-членами ЄС, після чого буде офіційна оцінка і процес укладення міжнародних угод.
Відзначимо, що Міжнародне свідоцтво про вакцинацію видає сімейний лікар після отримання двох доз вакцин. «Український» міжнародний сертифікат поки визнали Угорщина, Туреччина і Молдова.

На рівні ЄС українські документи не діють. Спочатку їх повинна перевірити Єврокомісія, підтвердити відповідність стандартам і прийняти рішення про визнання українських сертифікатів. А Україна повинна визнати ковід-сертифікати ЄС і підключитися до шлюзу EUDCC (системі, яка дозволяє перевіряти справжність сертифікатів і цифрових підписів).

Нагадаємо також, що хоча Європейська рада і затвердив рекомендації для країн ЄС по в’їзду туристів, однак кожна країна має право вводити свої власні правила і обмеження.

Цифрові COVID-сертифікати вже доступні першим користувачам #Дія.

На вихідних завершили перший етап надскладного проекту.

Марафон-естафета зі швидкістю спринту – саме так можна охарактеризувати цей проект у виконані нашої команди.

Чому марафон? Бо, навіть, оптимістичний план реалізації такого проекту, особливо в бюрократичних умовах держави, становить не менше року. Чого вартує тільки розгортання окремої гілки PKI на євростандарті ECDSA для взаємного визнання електронного підпису на сертифікатах або розробка та ухвалення складної постанови КМУ чи розробка та запуск окремого модулю Електронної системи охорони здоров’я …

Чому естафета? Бо над проектом дуже злагоджено та скоординовано працювали команди Мінцифри, МОЗ, НСЗУ, МЗС, Євроделегації, міжнародних партнерів EU4DigitalUA та EGAP, ДП Дія …

Чому спринт? Бо нам вдалося все це реалізувати за 1,5 місяці. Темп був шалений. Останній тиждень більшість членів команди спали по 3-4 години!

Перші цифрові сертифікати доступні для вакцинованих, а вже протягом липня плануємо запустити також ПЛР-тестування та для тих, хто перехворів.

Головним викликом за підсумками перших днів бета-тестування стала якість даних про вакцинацію. Працюємо над цією проблемою, щоб всі вакциновані змогли побачити свої сертифікати, а також над мінімізацією подальших помилок лікарями при внесені даних.

На цьому тижні почнемо проходити самооцінку готовності до визнання наших сертифікатів країнами-членами ЄС, після чого буде офіційна оцінка та процес укладання міжнародних угод.

Нагадаю, що наразі запроваджено 2 види сертифікату: міжнародний для подорожей (після завершення процедури визнання) та внутрішній для використання всередині країни, наприклад, відвідування масових заходів


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка