Національний банк України найближчим часом може скасувати вимогу щодо обов’язкового продажу валюти експортерами або знизити його до 30% до 50%.
Про це повідомив журналістам заступник глави НБУ Олег Чурий. За його словами, скасування або пом’якшення норми щодо обов’язкового продажу валюти та обмеження щодо репатріації дивідендів – пріоритети для НБУ.
“Якщо ми будемо проводити найближчим часом ще одну хвилю валютної лібералізації, то ці обмеження ми будемо знімати або знижувати. Можливо, обов’язковий продаж ми знизимо з 50% до 30%, але це буде залежати від макроекономічної ситуації. Можливо, повністю відзначимо”, – сказав він. Чурий не став називати конкретних термінів, зазначивши лише, що це можливо найближчим часом при наявності відповідних макроекономічних умов.
Прийнятий Верховною Радою Закон України «Про валюту і валютні операції» набув чинності 7 липня 2018 року і набуває чинності з 7 лютого 2019 року.
За інформацією НБУ, введення закону в дію передбачає скасування чи послаблення більше 20 обмежувальних заходів на валютному ринку України, включаючи збільшення вдвічі терміну розрахунків за експортно-імпортними контрактами, скасування валютного контролю за операціями до 150 тис. грн.
Крім того, з введенням закону в дію буде дозволено вільне використання рахунків юридичних осіб за кордоном, укладення валютних форвардів для хеджування операцій та операції за рахунками юридичних осіб-нерезидентів в банках України. Також будуть скасовані індивідуальні ліцензії на валютні операції, але при цьому дозволена оnline-купівля валюти фізичними особами, а ліміт на валютні перекази за кордон без відкриття рахунків для фізосіб буде збільшено до 150 тис. грн.
Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…
Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…
Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…
Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…
Одеська ДПС надала відповіді на запитання щодо формування стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA). 1. Яким чином визначати…
У разі здійснення операцій з постачання товарів у рахунок оплати праці працівників у рядку «Індивідуальний…