Держоргани інформують

НБУ: окрема лінія для відпрацювання питань, які виникають з банками під час одноразового (спеціального) добровільного декларування

Одноразове добровільне декларування розпочнеться в Україні з 1 вересня 2021 року та триватиме 1 рік.  

Це передбачено Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету”.

Фізичні особи, які мають намір відповідно до цього Закону скористатися правом на одноразове (спеціальне) добровільне декларування (декларанти), звертаються до банку для відкриття поточного рахунку зі спеціальним режимом використання (спеціальному рахунку) та розміщення готівкових коштів у національній та іноземних валютах, банківських металів (з фізичною поставкою).

Порядок відкриття та ведення зазначених рахунків визначений постановою Правління Національного банку України від 05 серпня 2021 № 83 “Про затвердження Положення про порядок відкриття та ведення поточних рахунків із спеціальним режимом використання в національній та іноземних валютах, банківських металах для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування”

Звертаємо вашу увагу! У разі виникнення скарг на дії банку у процесі відкриття такого спеціального рахунку та користування ним, прохання звертатися за номером 0 800 505 240 та натиснути 1 для з’єднання з оператором.

Для отримання роз’яснень, пов’язаних безпосередньо із питаннями декларування, рекомендуємо звертатися Державної податкової служби України. 

Довідково

Відповідно до вимог Положення декларант відкриває в банку спеціальний рахунок та вносить на нього готівкові кошти, банківські метали через операційну касу банку за заявою на переказ готівки, а у реквізиті “Призначення платежу/зміст операції” зазначає “добровільне декларування”.

Після підтвердження джерел походження грошових коштів, банківських металів декларант має право:
  • перерахувати грошові кошти, банківські метали на власний поточний рахунок фізичної особи, відкритий в банку України;
  • або зняти грошові кошти, банківські метали та закрити спеціальний рахунок;
  • або подати в банк заяву та використовувати надалі цей рахунок як звичайний поточний рахунок фізичної особи, відкритий для власних потреб.

 

НБУ

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Коли можна не подавати додаток 1 до єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?

ДПС в Івано-Франківській області розповідає, що форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків…

2 дні ago

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

2 тижні ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

3 тижні ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

3 тижні ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

3 тижні ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

4 тижні ago