Новини законодавства

НБУ з 4 січня 2017 р. знижує граничний рівень готівкових розрахунків на добу у 3 рази – із 150 тис. до 50 тис. грн.

Згідно з повідомленням на сайті НБУ, відповідні норми містяться у постанові правління Національного банку України від 25.11.2016 № 407 “Про внесення змін у постанову Правління Національного банку України від 6 червня 2013 № 210″ Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою”.

«Постановою передбачена гранична сума розрахунків готівкою між фізичною особою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня у розмірі 50 тис. грн, а також фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 50 тис. грн», – йдеться у повідомленні.

Регулятор зазначив, що фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму, що перевищує 50 тис. грн, шляхом переведення коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та/або переведення коштів на поточні рахунки (зокрема у депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).

Водночас гранична сума готівкових розрахунків підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня залишається незмінною і становить 10 тис. грн. НБУ вважає, що встановлення граничної суми розрахунків готівкою на рівні 50 тис. грн не створить жодних труднощів громадянам, тому що не зачіпає щоденні покупки населення. Контроль за дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) згідно з Податковим кодексом України здійснюватимуть органи Державної фіскальної служби України.

Рішення Національного банку України з цього питання повністю відповідає міжнародному досвіду – багато європейських держав (Франція, Бельгія, Португалія, Італія, Іспанія, Греція) встановили граничні суми готівкових розрахунків, інші країни також планують запровадити аналогічні норми.

Слід зазначити, що Комплексною програмою розвитку фінансового сектору України до 2020 року передбачено поступове зниження рівня готівки в економіці (відношення М0 до ВВП) у 2020 році до 12% (у 2014 році цей показник становив 18,1%, а за результатами 2015 року зменшився до 14,6%)», – констатується в повідомленні НБУ.

Нагадаємо, що з 1 вересня 2013 року в Україні діє обмеження максимальної суми готівкових розрахунків на рівні 10 тис. грн – для розрахунків підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня, 150 тисяч грн – для розрахунків фізичних осіб з підприємствами (підприємцями) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) і між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню.

Share
Опубліковано
Buhgalter

Recent Posts

Коли можна не подавати додаток 1 до єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?

ДПС в Івано-Франківській області розповідає, що форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків…

22 години ago

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

2 тижні ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

2 тижні ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

3 тижні ago

Як заповнювати нову форму ТТН: детальна інструкція від Мінрозвитку

Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…

3 тижні ago

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

4 тижні ago