Консультації

Несплата робітнику коштів у день звільнення це штрафи! Навіть коли робітник має борг перед підприємством

Під час проведення заходу державного контролю у ТОВ «Будівельна Гільдія «Капітал» на підставі отриманих від суб’єкта господарювання документів інспектором праці Управління встановлено, що в день звільнення працівника К. товариство не провело з ним остаточного розрахунку. При цьому, працівнику було нараховано компенсацію за 17 невикористаних днів щорічної відпустки, заробітну плату за місяць та індексацію.

Керівник товариства зазначив, що в день звільнення працівника всі належні йому від підприємства кошти не виплачувались, оскільки вони повністю були утримані в розрахунок за ноутбук відповідно до укладеного між ними договору про надання безпроцентної позики.

Інспектор праці Управління не погодився з правомірністю таких дій ТОВ «Будівельна Гільдія «Капітал», з огляду, зокрема, на наступне.

Статтею 127 КЗпП України визначено, що відрахування із заробітної плати можуть провадитись тільки у випадках, передбачених законодавством України. При цьому, наявність укладеного між роботодавцем і працівником договору позики не є законодавчо визначеною підставою для утримання заробітної плати працівника чи здійснення з неї відрахувань.

Крім того, ст. 29 КЗпП України заборонено здійснювати відрахування з компенсаційних виплат, в тому числі з компенсації за невикористані дні щорічної відпустки.

За результатами інспекційного відвідування інспектором праці складено акт, в якому зафіксовано порушення товариством ст. 116 КЗпП України.

На підставі вказаного акту постановою Управління на товариство накладено штраф відповідно до ст. 265 Кодексу.

Суб’єкт господарювання, вважаючи, що утримання належних працівнику коштів здійснено правомірно, оскаржив постанову у судовому порядку.

За результатами розгляду справи Черкаським окружним адміністративним судом ухвалено рішення, яким у задоволенні позову товариства відмовлено повністю.

Суд зазначив, що чинним законодавством не передбачено права роботодавця не виплачувати працівнику в день його звільнення всіх належних сум через наявність у такого працівника заборгованості перед роботодавцем (окрім використання відпустки наперед). Суд дійшов висновку, що постанова Управління є правомірною та скасуванню не підлягає.

З текстом рішення суду можна ознайомитися за посиланням.

Управління праці

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Чи потрібно припиняти підприємницьку діяльність у разі мобілізації?

Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє, що відповідно до частини 3 статті 39 Закону…

4 години ago

Коли громадська організація має зареєстуватися платником ПДВ

ДПС у Львівській області розповідає, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами…

4 години ago

Реклами про IT багато, але чи варте воно уваги?

Хоча б раз на день кожна людина стикається з рекламою IT. Найбільше її в інтернеті,…

1 тиждень ago

В Україні з’явилася платформа автоматичного розрахунку податку з інвестицій

Сервіс покликаний допомогти інвесторам фондового ринку швидко та в зручний спосіб згенерувати документи, необхідні для…

4 тижні ago

Почему аренда кулера и кофемашины выгоднее покупки: решение для современного офиса

В современном мире эффективность работы офиса напрямую зависит от условий, в которых работают сотрудники. Общий…

4 тижні ago

Що не так із бухобліком в Україні? Онлайн-бухгалтерія Dilovod запустила масштабне опитування серед бухгалтерів

На четвертому році повномасштабної війни український бізнес продовжує працювати в умовах, які потребують максимальної стійкості,…

1 місяць ago