Головна » Бухгалтеру » Консультації » Нецільова благодійна допомога у негрошовій формі
Консультації

Нецільова благодійна допомога у негрошовій формі

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Відповідно до пп. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 ПКУ не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим пп. 169.4.1 ПКУ, у 2018 році – 2470 гривень.

Згідно з пп. “б” п. 176.2 ПКУ особи, які відповідно мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені Кодексом податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування, за формою ф. 1ДФ . Порядок заповнення та подання податковими агентами форми 1-ДФ  затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 N 4.

Відповідно до п. 3.2 розд. III Порядку у графі За “Сума нарахованого доходу” податкового розрахунку за ф. 1ДФ відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з Довідником ознак доходів, сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі та, що перевищує встановлений граничний розмір відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу “169”.

У разі нарахування доходу його відображення у графі За є обов’язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.

Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування податку на доходи фізичних осіб, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, – обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, суми податкової соціальної пільги за її наявності та військового збору (у періоді його справляння).

У графі 3 “Сума виплаченого доходу” податкового розрахунку за ф. 1ДФ відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом (п. 3.3 розд. III Порядку).

Водночас згідно з п. 164.5 ст. 164 Кодексу під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:

К = 100 : (100 – Сп),

де К – коефіцієнт; Сп – ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

До наведеної формули застосовується ставка податку на доходи фізичних осіб 18 відс. (для ставки податку 18 відс. – коефіцієнт 1,21951).

Враховуючи, що коефіцієнт, передбачений п. 164.5 ст. 164 Кодексу, застосовується для визначення бази оподаткування податком на доходи фізичних осіб, то у разі надання платнику податку доходів у негрошовій формі, суми нарахованого доходу у графах За “Сума нарахованого доходу” та 3 “Сума виплаченого доходу” податкового розрахунку за ф. 1ДФ відображаються з урахуванням цього коефіцієнту.

ДФС


Поділіться з друзями - підтримайте проект