Юридичні консультації

Невикористання процедури списання недоїмки з ЄСВ, не доводить законність вимоги ДПС: суд

Позивач не скористався процедурою списання ЄСВ, проте суд скасував вимоги ДПС про його сплату.
 

Законодавець визнав, що фізичних осіб-підприємців, які обрали загальну систему оподаткування і не отримували доходу, дискримінували по відношенню до фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та не отримували доходу.

До такого висновку дійшов Кіровоградський окружний адміністративний суд у справі № 340/1864/20. У цій справі позивач звернувся до суду з позовною заявою до Головного управління Державної податкової служби в Кіровоградській області про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Мова йде про списання ЄСВ відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників».

Держава вирішила списати зобов’язання зі сплати внеску фізичних осіб-підприємців, які обрали загальну систему оподаткування та не отримували доходу упродовж з 01 січня 2017 року по 03 червня 2020 року, за певною процедурою.

Позивач не скористався нею, хоча підприємницьку діяльність припинив до набрання чинності Законом.

На думку суду, факт невикористання позивачем процедури списання недоїмки зі сплати внеску, ніяким чином не доводить законність вимоги, оскільки законодавець визнав, що вона прийнята на підставі дискримінаційної норми права.

Відповідно до приписів пункту 7 частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації.

Водночас існує Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», мета якого забезпечення рівних можливостей щодо реалізації прав і свобод людини та громадянина.

Якщо законодавство забороняє дискримінацію, то суд, перевіряючи владні рішення у цій площині, зобов’язаний зупинити настання негативних наслідків дискримінаційних рішень.

Керуючись такими висновками Кіровоградський окружний адміністративний суд визнав протиправною та скасував вимогу Головного управління Державної податкової служби України в Кіровоградській області, якою позивач зобов’язаний сплатити недоїмку з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

СЮГ

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Як оскаржити висновок моніторингу ДАСУ: основні кроки

  Право наоскарження висновку моніторингу відповідно до законодавства належить виключно замовнику. Він може брати участь…

24 години ago

Як працює логістика у сфері оптових поставок бензину та дизелю

Логістика у сфері оптових поставок бензину та дизельного пального є важливою складовою енергетичної інфраструктури, особливо…

5 днів ago

Чи застосовується підвищуючий коефіцієнт до доходів у негрошовій формі при розрахунку військового збору?

Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…

3 тижні ago

Як вибрати та купити ортопедичний матрац 160×200: практичний гід

Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…

4 тижні ago

Масова розсилка SMS для бізнесу

В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…

4 тижні ago

Як обрати найкращий обмінник?

Найкращий пункт обміну. Критерії та поради при виборі обмінника Коли потрібно обміняти 100-200 доларів, люди…

4 тижні ago