17.11.2017 року у ВРУ був зареєстрований проект Закону про Митний тариф України за № 7306
Основною метою прийняття Закону є:
Водночас проектом нового Митного тарифу України не передбачається зміна ставок увізного мита на товари, а лише зміна класифікації окремих товарів.
Ураховуючи зазначене, проектом Закону України передбачено нову редакцію номенклатури Митного тарифу України, в основу якої покладено ГС-2017 на рівні перших шести знаків (офіційне видання ВМО) і КН ЄС 2017 року на рівні сьомого і восьмого знаків (Official Journal of the European Communities, L 294 від 28.10.2016, vol. 59).
Відповідно до інформації ВМО ГС-2017 містить 223 зміни, розподілених таким чином:
85 – сільськогосподарська галузь;
45 – хімічна галузь;
13 – лісовий сектор;
15 – текстильна промисловість;
6 – чорні та кольорові метали;
35 – машинобудівна галузь;
8 – транспорт;
26 – інші галузі.
Як результат прийнятих змін частина кодів додана, перенумерована або вилучена у зв’язку з низьким об’ємом торгівлі (менше 50 млн. доларів за рік).
Основні чинники, що вплинули на внесення змін до ГС пов’язані з пропозиціями від міжнародних організацій та на виконання міжнародних угод:
ФАО (англ. Food and Agriculture Organization, FAO) – міжнародна організація, що діє під егідою ООН з питань продовольства та сільського господарства;
Рішення ВМО – щодо створення окремих кодів для протималярійних товарів;
INBAR – міжнародна організація з питань конролю ротангу та бамбуку;
CWC (OPCW) – конвенція про хімічну зброю (Chemical Weapons Convention);
PIC – Роттердамська конвенція про контроль небезпечних хімічних речовин (Rotterdam Convention on the Prior Informed Consent Procedure for Certain Hazardous Chemicals and Pesticides in International Trade);
POPs – конвенція про стійкі хімічні забруднювачі, зокрема DDT-дуст та інші (Stockholm Convention on Persistent Organic Pollutants);
INCB – Міжнародний комітет з контролю над наркотиками (International Narcotics Control Board).
Проект Закону погоджено без зауважень з Мінфіном, Мінагрополітики, Мін’юстом, Державною фіскальною службою України. Отже після його прийняття, а це відбудеться вже найближчим часом, на платників вже чекають нові коди УКТЗЕД.
Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…
Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…
Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…
Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…
Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…
Сегодня не выходя из дома можно осуществить практически любой базовый финансовый процесс (оплатить покупки, билеты,…